WT w siatkówce plażowej: Dwie polskie pary w ćwierćfinale

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Dwie polskie pary w ćwierćfinale
fot. PAP

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Kanadyjczyków Sama Schachtera i Sama Pedlowa 2:0 (23:21, 21:14) w 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Dausze. Do "ósemki" awansowali także Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Fijałek i Bryl w czwartek pokonali Austriaków Robina Seidla i Philippa Wallera 2:0 (21:19, 21:19). W zaplanowanym na kolejny dzień ćwierćfinale zmierzą się z reprezentantami gospodarzy Cherifem Younousse i Ahmedem Tijanem.
 
Kantora i Łosiaka z kolei czeka wówczas pojedynek z Amerykanami Nicholasem Luceną i Philipem Dalhausserem.
 
"W meczu 1/8 finału zaczęliśmy bardzo wolno, ale ostatecznie wygraliśmy tego ciężkiego pierwszego seta. Staraliśmy się nałożyć na nich większą presję przy serwisie, zaliczyliśmy też parę punktowych bloków. W drugiej odsłonie z kolei zaczęliśmy od bardzo agresywnej gry, co dało nam prowadzenie 5:1. Kontynuowaliśmy też dobrą postawę na zagrywce. Cieszymy się, że jesteśmy w ćwierćfinale. Wykonaliśmy dziś kawał dobrej roboty, ale teraz zrobimy wszystko, by znaleźć się w półfinale" - zapewnił cytowany na stronie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).
 
Wraz ze swoim boiskowym partnerem trzy lata temu zajął w Dausze trzecie miejsce.
 
Zarówno oni, jak i Fijałek i Bryl zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach i dzięki temu awansowali bezpośrednio do 1/8 finału.
 
W eliminacjach odpadli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz.
 
W czterogwiazdkowym (w skali do pięciu) turnieju w Katarze rywalizują tylko mężczyźni. Finał zaplanowano na sobotę.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze