Buszek uderzył głową w mur! Ściana Cuprum nie do przejścia (WIDEO)

Jedna z akcji trzeciego seta meczu Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów stała się symbolem całej rywalizacji. Mimo, że rzeszowianie rozpaczliwie walczyli o zachowanie szansy na awans do fazy play-off spotkali się ze ścianą. Podobnie było w przypadku Rafała Buszka, który na wszelkie sposoby próbował przebić się na drugą stronę siatki, lecz dwukrotnie został zablokowany. W jednej z prób użył nawet głowy.

Przy stanie 2:0 i 11:10 w trzecim secie na zagrywce pojawił się Igor Grobelny. Przyjmujący Cuprum zagrał potężnie, ale libero Asseco Resovii Mateusz Masłowski utrzymał przyjęcie. Kawika Shoji zdecydował się na rozegranie do lewego skrzydła, gdzie był Rafał Buszek. 31-letni siatkarz próbował przedostać się na drugą stronę siatki. Tam czekał na niego szczelny blok Jakuba Ziobrowskiego i Przemysława Smolińskiego.

Pierwsza próba okazała się nieudana. Atakujący przypadkowo wyasekurował się jednak głową. Później piłkę podbił David Smith. Zrobił to na tyle dokładnie, że Buszek mógł podjąć kolejną próbę ataku. Ona również zakończyła się spektakularnym blokiem tej samej pary siatkarzy z Lubina.

Asseco Resovia nie podołała podopiecznym Marcelo Fronckowiaka. Przegrała to spotkanie 0:3 i pożegnała się z marzeniami o grze w fazie play-off PlusLigi.

Cała akcja w załączonym materiale wideo.