MKS Będzin - Chemik Bydgoszcz. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkarze MKS Będzin wygrali do tej pory tylko jedno spotkanie w PlusLidze. Cały czas podkreślają jednak, że w końcu muszą przyjść kolejne. Czy nastąpi to w piątkowym meczu? Transmisja starcia MKS Będzin - Chemik Bydgoszcz w Polsacie Sport Extra.

Jedno jedyne wygrane spotkanie MKS Będzin w tym sezonie PlusLigi na pewno przejdzie do historii klubu. W końcu nie codziennie ogrywa się Resovię Rzeszów. To właśnie z tą ekipą odnieśli zwycięstwo zamykający tabelę siatkarze MKS. Historyczny mecz miał miejsce trzeciego listopada 2018 w Rzeszowie, co tylko podkreśla, jak wielką niespodzianką było to zwycięstwo Będzina.

Wkrótce okazało się, że to przede wszystkim Resovia była tak słaba. Zespół z Rzeszowa w listopadzie przeżywał jedne z najgorszych chwil w ostatnich latach. Trzeba jednak uczciwie dodać - w tym meczu MKS Będzin zasłużył na zwycięstwo. W kilku innych był blisko. Zwłaszcza w "derbowych" starciach z GKS Katowice, w obu potrzebny był tiebreak.

- Myślę, że organizacja naszej gry poszła do przodu, widać to po naszym zachowaniu, gdyż nie popełniamy już tylu błędów i nie wpada nam tyle łatwych piłek. Niestety jest to jeszcze za mało, aby wygrywać i dopisywać punkty. Wierzę, że już od następnego meczu nasza praca przyniesie efekty w postaci zwycięstw - mówił w wywiadzie dla klubowej strony przyjmujący MKS, Adrian Buchowski.

To było pod koniec lutego, po porażce 1:3 z Cerradem Czarnymi. W kolejnym spotkaniu znów nie było zwycięstwa, ale dwa wygrane sety przeciwko GKS-owi Katowice. Czy w piątek w meczu przeciwko Chemikowi Bydgoszcz, MKS wreszcie wygra trzy sety?

Transmisja meczu MKS Będzin - Chemik Bydgoszcz w Polsacie Sport Extra od godz. 20.30