EBL: Arged BM Slam Stal pewnie pokonał Polpharmę

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z Polpharmą Starogard Gdański 90:75 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Polpharma rozpoczęła to spotkanie w dobrym tempie i po trafianiach Kacpra Młynarskiego oraz Justina Bibbinsa prowadziła już 10:4. Ostrowianie postawili szybko odpowiedzieć - niesamowitą serią 15:0! Świetnie prezentował się przede wszystkim Michał Chyliński, który był niezwykle skuteczny. Gospodarze zaczęli gonić wynik, a dzięki trafieniu Daniela Gołębiowskiego po 10 minutach był remis - po 21. Druga kwarta odwróciła losy meczu. Starogardzianie mieli ogromne problemy w ofensywie, a Arged BMSlam Stal doskonale to wykorzystał. Do zdobywania punktów włączyli się Mike Scott oraz Mateusz Kostrzewski, a goście krok po kroku uciekali. Ostatecznie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego po pierwszej połowie wygrywał 47:28.

W trzeciej kwarcie ostrowianie utrzymywali przewagę, chociaż Polpharma starała się odrabiać straty. Pomagali w tym przede wszystkim Kacper Młynarski i wracający po kontuzji Thomas Davis. Po trafieniu tego ostatniego gospodarze zbliżyli się na 11 punktów. Świetnie radził sobie jednak ciągle Kostrzewski i dzięki niemu po 30 minutach było 68:54. Ostatnia kwarta niczego nie zmieniła, bo Arged BMSlam Stal całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Tę część meczu rozpoczął od serii 8:0 i mogła być pewna zwycięstwa. Ostatecznie wygrała 90:75.

Najlepszym strzelcem gości był Michał Chyliński z 22 punktami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kacper Młynarski z 14 punktami.

Polpharma Starogard Gd.- Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:90 (21:21, 7:26, 26:21, 21:22)

Polpharma Starogard Gd.: Kacper Młynarski 14, Justin Bibbins 11, Filip Struski 11, Thomas Davis 9, Paweł Dzierżak 8, Adam Kemp 7, Brett Prahl 6, Daniel Gołębiowski 5, Try Bussey 4, Adam Brenk 0

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Michał Chyliński 22, Mateusz Kostrzewski 15, Mike Scott 13, Ivan Maras 10, Michał Nowakowski 10, Przemysław Żołnierewicz 7, Daniel Szymkiewicz 7, Shawn King 6, Dominik Grudziński 0