Kolejne trafienia Świerczoka w Bułgarii. Łudogorec Razgrad rozbił rywala

W meczu bułgarskiej ligi Łudogorec Razgrad pokonał przed własną publicznością Septemvri Sofia aż 6:0. Dwa gole dla lidera rozgrywek strzelił Jakub Świerczok, który musiał jednak przedwcześnie opuścić boisko. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Jacek Góralski.

W meczu 26. kolejki Parva Ligi Łudogorec Razgrad wbił rywalowi aż sześć goli. Septemvri Sofia, które zajmuje 12. miejsce w lidze, nie miało najmniejszych szans z mistrzem Bułgarii. Gospodarze potrzebowali zaledwie ośmiu minut, by wyjść na prowadzenie. Stało się to za sprawą wspomnianego Świerczoka. Niewiele później było już 2:0, ponieważ ponownie do siatki trafił polski napastnik. Było to jego piąte ligowe trafienie w tym sezonie.

Niestety w 27. minucie Świerczok opuścił boisko. Nie wiadomo jeszcze, jak bardzo poważny jest uraz. Całe spotkanie rozegrał Góralski.

Łudogorec Razgrad pewnie prowadzi w tabeli bułgarskiej ligi. Nad drugim Lewskim Sofia ma przewagę ośmiu punktów.

Łudogorec Razgrad - Septemvri Sofia 6:0 (4:0)
Bramki: Jakub Świerczok 8, 21, Dragoș Grigore 24 (k), Marcelinho 42, 55, Claudiu Keșerü 64