MLS: Chicago Fire - Seattle Sounders. Transmisja na Polsatsport.pl

W sobotę Chicago Fire z Przemysławem Frankowskim w składzie powalczy o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Major League Soccer. Rywalem zespołu z Wietrznego Miasta będzie jednak najlepszy zespół tego sezonu, a więc Seattle Sounders z kompletem zwycięstw. Transmisja meczu Chicago Fire - Seattle Sounders od 18:00 na Polsatsport.pl!

Strażacy z Chicago są dalecy od udanego początku kampanii 2019. W pierwszym spotkaniu sezonu wypuścili zwycięstwo z LA Galaxy w ostatnich minutach po golu Zlatana Ibrahimovicia, z kolei tydzień później rzutem na taśmę uratowali punkt z niżej notowanym Orlando City dzięki bramce Chrisa Saponga w piątej minucie doliczonego czasu gry. Premierową asystę w nowym zespole zaliczył wówczas Przemysław Frankowski.

Reprezentant Polski udanie rozpoczął przygodę z amerykańskim klubem, otrzymał też powołanie do kadry Jerzego Brzęczka. Włodarze Chicago Fire postanowili jednak zwiększyć siłę rażenia, ściągając do siebie byłego skrzydłowego Atletico Madryt i reprezentacji Argentyny, Nicolasa Gaitana. Skrzydłowy ostatnio grał w Chinach, jednak od kilku tygodni pozostawał bez kontraktu - w przeszłości uznawany był za jeden z największych talentów wśród skrzydłowych.

Lider Konferencji Zachodniej, Seattle Sounders radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Po dwóch kolejkach ma na koncie sześć punktów, a zespół prowadzony jest przez znanego z występów w Ajaksie Amsterdam Nicolasa Lodeiro oraz reprezentanta Peru, Raula Ruidiaza. Ekipa z Seattle przed dwoma tygodniami potraktowała aż czterema golami innego reprezentanta Polski, Przemysława Tytonia, który broni dostępu do bramki Cincinnati.

Czy swoje konto bramkowe w sezonie 2019 otworzy czołowy snajper Chicago Fire, Nemanja Nikolić? Czy Frankowski dostanie szansę w pierwszym składzie? Odpowiedzi już w sobotę od godz. 18:00!

WYNIKI I TABELA MLS

Transmisja meczu Chicago Fire - Seattle Sounders od godz. 18:00 na Polsatsport.pl! Premiera telewizyjna od godz. 0:00 w Polsacie Sport Extra.