PlusLiga: Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Cerrad Czarni Radom mają już zapewniony udział w fazie play-off, natomiast Trefl Gdańsk ma już pewność, że w tym sezonie nie włączy się do gry o medale PlusLigi. Radomianie przegrali dwa ostatnie mecze (ze Skrą Bełchatów i ZAKSĄ) i przed ostateczną rozgrywką w fazie play-off chcieliby pokazać, że są mocną drużyną. Transmisja meczu Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport.

Trefl to aktualnie dziesiąta siła PlusLigi, choć pozycja w tabeli nie odzwierciedla potencjału gdańszczan. W rozegranych 22. kolejkach zespół w Północy Polski, ma na swoim koncie dziewięć zwycięstw i trzynaście porażek. Podopieczni Andrei Anastasiego do starcia w Radomiu przystępują po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Przegrane z Aluron Virtu Wartą Zawiercie oraz w zaległym meczu z PGE Skrą Bełchatów sprawiły, że "Gdańskie Lwy" straciły szanse na miejsce w pierwszej szóstki PlusLigi. A co za tym idzie zabraknie ich w fazie play-off.

 

Zupełnie inaczej Trefl prezentuje się w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Ekipa z Pomorza awansowała do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek. Na tym etapie zespół prowadzony przez trenera Anastasiego mierzył się przed własną publicznością Zenitem Kazań, którego musiał uznać wyższość, ale dopiero po pięciosetowym, wyrównanym boju.

 

Podopieczni Roberta Prygla są w komfortowej sytuacji. Miejsce w pierwszej szóste mają już zapewnione, jednak radomianie wciąż mają o co walczyć. Celem gospodarzy sobotniego meczu z pewnością jest utrzymanie czwartej lokaty po fazie zasadniczej. Cerrad Czarni Radom liczą, że przed własną publicznością uda im się zakończyć serię dwóch porażek z rzędu.

 

Transmisja meczu Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport. Początek od godziny 17:30.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze