PlusLiga: Siatkarze Cerrad Czarnych wygrali z Treflem

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom wygrali z Treflem Gdańsk 3:0 w meczu 25. kolejki PlusLigi. Drużyna z Radomia miała już zapewnione miejsce w czołowej szóstce, Trefl wcześniej stracił szansę na grę w play-offach.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę uzyskali gospodarze (10:8, 13:10). Po asie serwisowym Reto Gigera prowadzili 19:15, ale przyjezdni nie składali broni. Złapali punktowy kontakt z rywalami (24:23), ale ostatnie słowo należało do radomian. Michał Filip zakończył seta efektownym atakiem. Przewaga w ofensywie przesądziła o wygranej radomian. Brylował w tym Filip, który skończył 7 z 8 ataków.

Drugi set miał podobny scenariusz. Wyrównana walka do stanu 10:10, potem seria gospodarzy przy zagrywkach Wojciecha Żalińskiego (14:10), po której siatkarze Cerrad Czarnych przejęli inicjatywę (16:12, 19:14). W końcówce przyjezdni znów próbowali gonić wynik (23:21), ale autowy serwis Nikoli Mijailovicia i blok Żalińskiego po ataku Rubena Schotta dały radomianom decydujące punkty (25:21).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli przyjezdni (4:7), podopieczni trenera Roberta Prygla zdołali jednak odrobić straty i znów zaczęli nadawać ton wydarzeniom na parkiecie (16:12). Gdańszczanie zerwali się do walki, ale seria czterech wygranych piłek przy zagrywkach Żalińskiego (23:17) była kluczowa dla losów seta. Skuteczny atak Hubera ustalił wynik na 25:22 i zakończył mecz.

Najwięcej punktów: Michał Filip (18), Wojciech Żaliński (13), Tomasz Fornal (11) Michał Filip Cerrad Czarni; Maciej Muzaj (17) – Trefl. Gospodarze zdecydowanie lepiej punktowali w ataku (41–26); zagrywka (7–7), blok (8–5). MVP: Michał Filip

Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)

Cerrad Czarni: Michał Filip, Tomasz Fornal, Reto Giger, Norbert Huber, Alen Pajenk, Wojciech Żaliński – Michał Ruciak (libero) oraz Kamil Kwasowski, Michał Ostrowski, Jakub Rybicki, Dejan Vincic, Kacper Wasilewski.
Trefl: Michał Kozłowski, Nikola Mijailovic, Maciej Muzaj, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Ruben Schott – Maciej Olenderek (libero) oraz Wojciech Grzyb, Miłosz Hebda, Szymon Jakubiszak, Marcin Janusz.

Wyniki, terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 25. kolejki PlusLigi:

2019-03-15: Cuprum Lubin – Asseco Resovia 3:0 (25:22, 25:22, 28:26)
2019-03-15: MKS Będzin – Chemik Bydgoszcz 1:3 (22:25, 25:23, 18:25, 20:25)
2019-03-16: GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (26:24, 18:25, 18:25, 22:25)
2019-03-17: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-17: ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

Pauzuje: PGE Skra Bełchatów.