UFC w Londynie: Till vs Masvidal. Transmisja w Polsacie Sport Fight

Sporty walki
UFC w Londynie: Till vs Masvidal. Transmisja w Polsacie Sport Fight
fot. youtube.com

Już w sobotę kibice mieszanych sztuk walki będą mieli okazję spotkać się z organizacją UFC o przystępnej porze. W Londynie dojdzie do starcia czołowych zawodników wagi półśredniej, którzy postarają się wrócić na zwycięską ścieżkę: widowiskowy Darren Till zmierzy się z doświadczonym Jorge Masvidalem. Transmisja gali od godziny 21:00 w Polsacie Sport Fight!

Karty walk europejskich gal UFC zwykle nastawione są na main event oraz promowanie mniej rozpoznawalnych zawodników, jednak gala w londyńskiej O2 Arena niejako przełamuje ten trend. Obok hitowego starcia wieczoru między Darrenem Tillem (17-1, 10 KO, 2 SUB) i Jorge Masvidalem (31-13, 13 KO, 2 SUB), czeka nas także niezwykle ciekawy co-main event, w którym zmierzą się Leon Edwards (16-3, 6 KO, 3 SUB) i Gunnar Nelson (17-3-1, 3 KO, 13 SUB). To nie wszystko: na ścieżkę zwycięstw spróbuje wrócić Volkan Oezdemir (15-3, 11 KO, 1 SUB), który zmierzy się z niepokonanym Dominickiem Reyesem (10-0, 6 KO, 2 SUB).

 

Niemal każdy z bohaterów głównych walk w Londynie ma mnóstwo do udowodnienia. Pochodzący z Liverpoolu Till powraca do oktagonu po dotkliwej porażce z Tyronem Woodleyem, gdy to musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala, praktycznie nie dochodząc do głosu. Należący do czołówki Masvidal również nie ma za sobą najlepszego okresu - przegrał ze Stephenem Thompsonem oraz Demianem Maią, więc sobotnie starcie jest o być lub nie być w grze o pas mistrzowski wagi półśredniej.

 

- Walka z Woodleyem była czymś wielkim, muszę dojść do siebie. Nie sądzę, że w pełni o tym zapomnę. To jest jak cierń wewnątrz mnie, każdego dnia do mnie wraca - mówił o niewykorzystanej szansy Brytyjczyk. Doświadczenie będzie niewątpliwie atutem Masvidala, ale głodny sukcesów Till wspierany przez brytyjską publiczność jest faworytem tej rywalizacji.

 

Wśród widowni obejrzymy Bena Askrena, który ostatnio z orkiestrą dołączył do ścisłej czołówki UFC, poddając Robbiego Lawlera w pierwszej rundzie gali UFC 235. Po "wymianie uprzejmości" z Tillem w mediach społecznościowych, nikogo nie zdziwiłoby, gdyby zwycięski "Gorilla" wyzwał do walki byłego olimpijczyka.

 

Kolejnym Brytyjczykiem, który spróbuje porwać publiczność będzie Edwards. 27-latek będzie musiał zminimalizować ryzyko poddania: Nelson wygrał w ten sposób już 13-krotnie.

 

W Londynie dojdzie także do bardzo ważnej walki dla układu kategorii Jana Błachowicza. Znajdujący się na fali czterech wygranych Dominick Reyes zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego Volkanem Oezdemirem.

 

Karta walk (karta główna od godz. 21:00 w Polsacie Sport Fight):

 

Jack Marshman (22-8, 13 KO, 5 SUB) vs John Phillips (21-8-1NC, 18 KO, 3 SUB)
Danny Roberts (16-3, 7 KO, 5 SUB) vs Claudio Silva (12-1, 2 KO, 7 SUB)
Nathaniel Wood (15-3, 9 KO, 4 SUB) vs Jose Quinonez (7-2, 2 KO, 1 SUB)
Volkan Oezdemir #6 (15-3, 11 KO, 1 SUB) vs Dominick Reyes #8 (10-0, 6 KO, 2 SUB)
Leon Edwards #10 (16-3, 6 KO, 3 SUB) vs Gunnar Nelson #13 (17-3-1, 3 KO, 13 SUB)
Darren Till #3 (17-1-1, 10 KO, 2 SUB) vs Jorge Masvidal #11 (32-13, 13 KO, 2 SUB)

 

Transmisja gali UFC Fight Night: Till vs Masvidal w sobotę od godziny 21:00 w Polsacie Sport Fight.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze