CF: Zmiana pozycji zabija potencjał Alaby

Piłka nożna

David Alaba jest filarem obrony Bayernu Monachium. W reprezentacji Austrii, z którą Polacy zmierzą się w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy, grywał jednak na pozycji środkowego pomocnika. - To rewelacyjny zawodnik na lewej obronie. Uważam, że lewa pomoc go zabija. Nie ma aż takiej motoryki i dynamiki, aby grać na wahadle - powiedział Tomasz Hajto w Cafe Futbol.

Lewa obrona to nominalna pozycja Alaby. Na takiej też występuje w barwach Bayernu. W reprezentacji Austrii powierzano mu jednak nieco bardziej ofensywne zadania wystawiając, jako środkowego pomocnika. Sam piłkarz niejednokrotnie wspominał, że gra "z przodu" bardzo mu odpowiada.

 

- Alaba zawsze podkreśla, że chce grać z przodu. To piłkarz, który ma spory wpływ na selekcjonera - powiedział komentator Polsatu Sport Cezary Kowalski.

 

Przeciwnikiem zmian w przypadku Austriaka jest Tomasz Hajto. - Oglądamy Alabę od wielu lat. Miał taki okres, że wszyscy się nim zachwycali. Mówiliśmy nawet, że jest jednym z trzech najlepszych obrońców w Europie. To rewelacyjny zawodnik na lewej obronie. Uważam, że lewa pomoc go zabija. Nie ma aż takiej motoryki i dynamiki, aby grać na wahadle - powiedział Tomasz Hajto. - To idealny zawodnik, który trzy czy cztery razy w ciągu połowy spotkania włącza się do akcji ofensywnych. Jest bardzo doświadczony, umie grać w strefie, ma rewelacyjny stały fragment gry. Kilkukrotnie zagrał tak, że ręce same składały się do oklasków - dodał.

 

Fragment magazynu Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze