Gol Lewandowskiego w meczu z Mainz. Koncert Bayernu Monachium (WIDEO)

Robert Lewandowski bardzo lubi grać przeciwko Mainz, co potwierdził w niedzielę. W siedemnastym meczu Bundesligi przeciwko tej drużynie strzelił swojego czternastego gola. Bawarczycy wygrali 6:0!

Lewandowski przed pierwszym gwizdkiem sędziego miał 197. bramek w Bundeslidze. Polak poprawił swój dorobek już na samym początku. W 3. minucie Kingsley Coman dośrodkował w pole karne, "Lewy" uciekł obrońcy i pokonał bramkarza strzałem w krótki róg. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę... Jeszcze przed przerwą Floriana Muellera pokonali James Rodriguez i Coman. W międzyczasie ten drugi trafił w słupek.

Po zmianie stron, kolejne dwa trafienia dołożył Rodriguez. Dla Kolumbijczyka był to premierowy hat-trick w barwach Bayernu Monachium i jednocześnie pierwszy od 2011 roku. W 70. minucie wynik ustalił 18-letni Alphonso Davies. Była to jego pierwsza bramka w Bundeslidze.

Lewandowski ma już 18 bramek w lidze, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji strzelców. O trzy trafienia wyprzedza Marco Reusa z Borussii Dortmund i Lukę Jovicia z Eintrachtu Frankfurt. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, zgromadził na koncie 30 bramek. Wśród pięciu najsilniejszych lig Starego Kontynentu, lepszym dorobkiem może się pochwalić tylko Lionel Messi.

Bayern Monachium – 1.FSV Mainz 6:0 (3:0)

Bramki: Lewandowski 3, Rodriguez 33, 51, 55, Coman 39, Davies 70

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba (59. Alphonso Davies) – Thiago Alcantara, Leon Goretzka – Thomas Mueller, James Rodriguez (77. Rafinha), Kingsley Coman (66. Franck Ribery) – Robert Lewandowski

1.FSV Mainz: Florian Mueller – Stefan Bell, Alexander Hack, Moussa Niakhate – Daniel Brosinski, Jean-Philippe Gbamin, Danny Latza, Karim Onisiwo – Levin Oztunali (75. Giulio Donati), Jean-Paul Boetius (46. Pierre Kunde Malong) – Jean-Philippe Mateta (63. Aaron Caricol)

Mecze Bundesligi można oglądać w Eleven Sports.