Ładny gol Milika! Napoli zmniejszyło stratę do Juventusu (WIDEO)

Piłkarze Napoli pokonali Udinese 4:2 w meczu 28. kolejki Serie A. Jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik. Dzięki potknięciu Juventusu, gracze Carlo Ancelottiego tracą do lidera 15 punktów.

W czwartek neapolitańczycy wywalczyli awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Porażka 1:3 z Salzburgiem ich nie zabolała, gdyż pierwsze spotkanie wygrali 3:0. W kolejnej rundzie zmierzą się z Arsenalem, ale zanim przyjdzie czas na angielskie wyzwanie, trzeba było wrócić do ligowej rzeczywistości.

Niedzielnym rywalem było Udinese, czyli drużyna, która prawdopodobnie do końca będzie biła się o utrzymanie. W pierwszym składzie Napoli znaleźli się reprezentanci Polski - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Po 26. minutach wszystko szło zgodnie z planem. Po golach Amina Younesa i Jose Callejona Napoli prowadziło 2:0. Goście nie dali jednak za wygraną. Za sprawą Kevina Lasagni i Seko Fofany dość niespodziewanie zrobiło się 2:2.

Tuż przed końcem pierwszej połowy doszło do przerażającej sytuacji. Nieatakowany przez nikogo David Ospina padł nieprzytomny na murawę. Po kilku minutach ją odzyskał, a sztab lekarski od razu zabrał go do szpitala na szczegółowe badania. Kolumbijski bramkarz prawdopodobnie odczuwał jeszcze starcie z pierwszych minut spotkania, kiedy starł się z Ignacio Pussetto.

Po przerwie Napoli zrobiło swoje, a najważniejsze trafienie zapisał na koncie Milik. To właśnie Polak wykorzystał dośrodkowanie Callejona z rzutu rożnego i ładnym strzałem głową zdobył bramkę na 3:2. To 15. gol w tym sezonie Serie A. Dzięki temu umocnił się na piątym miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców. Wyprzedzają go Fabio Quagliarella (21 trafień), Cristiano Ronaldo (19), Krzysztof Piątek (19) oraz Duvan Zapata (17).

Wynik na 4:2 ustalił Dries Mertens.

Napoli - Udinese 4:2 (2:2)

Bramki: Younes 17', Callejon 26', Milik 57', Mertens 70' - Lasagna 30', Fofana 36'.

Napoli: Ospina (44' Meret) - Malcuit (86' Hysaj), Maksimovic, Koulibaly, Ghoulam - Callejon, Allan, Zieliński, Younes (56' Verdi) - Mertens, Milik.

Udinese: Musso - Larsen (86' Okaka), Troost-Ekong, Madragora - ter Avest (68' De Maio), Fofana, Sandro (64' Ingelsson), De Paul, Zeegelaar - Pussetto, Lasagna.

Żółte kartki: Zieliński - Sandro.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.