LSK: Bez niespodzianki w Radomiu. E.Leclerc Radomka przegrała z Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 1:3 (17:25, 25:20, 19:25, 22:25) w 22. serii spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. Ekipa gospodarzy zakończyła zasadniczą fazę sezonu na siódmym miejscu, bydgoszczanki na piątym. Zespół gości już wcześniej był pewny gry w ćwierćfinale play-off.

W tabeli LSK te zespoły dzieliły zaledwie dwa miejsca, ale w liczbie zdobytych punktów już przepaść. Beniaminek z Radomia zaskakująco dobrze radził sobie w debiutanckim sezonie w elicie, miał nawet szanse na play-offy, lecz pogrzebał je po ostatnich porażkach zespołami z Kalisza i Bielska-Białej. Pałac jest rewelacją tegorocznych rozgrywek, przebojem wdarł się do czołowej szóstki i w niedzielnym meczu był faworytem. Tym bardziej, że zgodnie z zapowiedziami, gospodynie zagrały bez Natalii Skrzypkowskiej i Sonii Kubackiej.

Podopieczne Jacka Skroka tylko na początku meczu postawiły się rywalkom, ale z każdą minutą traciły wiarę w możliwość wygrania spotkania. Rywalki dobrze broniły i bezlitośnie wykorzystywały kontrataki i gładko wygrały pierwszego seta.

W drugim niespodziewanie do głosu doszły radomianki. Dużo lepiej zagrały na siatce, ich ataki nareszcie nabrały siły i precyzji, potrafiły tez wykorzystać błędy zespołu z Bydgoszczy, przede wszystkim błędy w ataku. Pałac przegrał tę partię na własne życzenie, choć zawodniczkom Skroka nie można odmówić pomysłowości i skuteczności.

To jednak wszystko, na co było stać gospodynie. W dwóch kolejnych setach podrażnione podopieczne Piotra Mateli udowodniły swą wyższość. Znów zaczęło funkcjonować dokładne przyjęcie zagrywek, na rozegraniu doskonale spisywał się Magdalena Mazurek, a jej koleżanki wykorzystywały dokładne zagrania.

O ile w trzecim secie radomianki próbowały jeszcze walczyć, to w kolejnym były zupełnie zrezygnowane. Tylko dekoncentracji siatkarek Pałacu, które zbyt wcześnie poczuły się zwyciężczyniami, gospodynie uniknęły klęski. Ekipa gości zaczęła trwonić wysoką przewagę, ale w odpowiednim momencie udało się jeszcze na chwilę skoncentrować i wygrać ostatnią partię do 22.

E.Leclerc Radomka Radom - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (17:25, 25:20, 19:25, 22:25).

E.Leclerc Radomka Radom: Brittany Abercrombie , Izabela Bałucka, Gabriela Borawska, Alicja Grabka, Gabriela Ponikowska, Sara Sakradzija - Kinga Drabek (libero) - Szafagat Aliszanowa, Renata Biała, Julita Molenda, Olga Samul, Majka Szczepańska-Pogoda.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Magdalena Mazurek, Natalia Misiuna, Patrycja Polak Balmas, Marta Ziółkowska - Joanna Kuligowska (libero) - Monika Fedusio, Monika Jagła, Kinga Różyńska.