MŚ w biathlonie: Ostatnia szansa Hojnisz

Monika Hojnisz stanie w niedzielę przed ostatnią szansą wywalczenia medalu mistrzostw świata w Oestersund. O godz. 13.15 rozpocznie się bieg ze startu wspólnego na 12,5 km, w którym rywalizuje 30 najlepszych biathlonistek. O 16 ścigać się będą mężczyźni, ale bez Polaków.

Zmagania w Szwecji są dla biało-czerwonych nieudane, choć w sobotę wrażenie poprawiła kobieca sztafeta 4x6 km, która zajęła siódme miejsce. Polskę reprezentowały: Kinga Zbylut, Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Kamila Żuk.

Od początku wiadomo było, że liderką biało-czerwonych będzie właśnie Hojnisz, która przed rozpoczęciem zmagań w Oestersund zajmowała siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 27-letnia chorzowianka zajęła najwyższą ze wszystkich Polek lokatę w sprincie na 7,5 oraz w biegu indywidualnym na 15 km, tyle że były to pozycje znacznie poniżej oczekiwań. Wcześniej Hojnisz kilka razy zmieściła się w czołowej dziesiątce zawodów PŚ, raz nawet stanęła na podium.

W niedzielę, ostatniego dnia mistrzostw, wystartuje jako jedna z 30 najlepszych dzięki dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Pozostałym Polkom nie udało się zakwalifikować, podobnie jak ich kolegom z kadry w rywalizacji mężczyzn.

Po zakończeniu zmagań w Szwecji biathlonistów czeka jeszcze jedna runda PŚ - 21-24 marca w Oslo-Holmenkollen.

Transmisja biegu ze startu wspólnego kobiet od godziny 13:05 w Polsacie Sport Extra.