PlusLiga: ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Przed nami starcie, które będzie niezwykle ważne w kontekście walki o półfinał PlusLigi. Wicelider ONICO Warszawa podejmie na Torwarze trzecią drużynę rozgrywek Jastrzębski Węgiel. W przypadku zwycięstwa stołeczna ekipa na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej zapewni sobie drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do najlepszej czwórki. Transmisja meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel w Polsacie Sport.

ONICO notuje znakomity sezon. Po niedzielnym spotkaniu może okazać się jednak jeszcze lepszy. Drużyna Stephane'a Antigi musi zdobyć dwa punkty, by dołączyć do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w gronie półfinalistów w fazie play-off. Osiągnięcie tego celu oszczędziłoby warszawianom konieczności rozgrywania ćwierćfinałów, a więc dało możliwość spokojnego treningu przed najważniejszymi starciami sezonu.

 

Jastrzębski Węgiel traci do ONICO cztery punkty. Oznacza to, że mimo zwycięstwa siatkarze Roberto Santilliego nadal pozostaną na trzeciej pozycji w tabeli i w ostatniej kolejce będą musieli liczyć na potknięcie niedzielnych rywali z Chemikiem Bydgoszcz.

 

Ogromnym atutem gospodarzy będzie ich własne boisko. Siatkarze ONICO wygrali na Torwarze aż osiem z dziesięciu spotkań. Dali się pokonać tylko medalistom z poprzedniego sezonu, czyli PGE Skrze Bełchatów (2:3) i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (1:3).

 

W pierwszej rundzie lepsi okazali się warszawianie. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane i zakończyło się dopiero po tie-breaku, mimo że ekipa Antigi prowadziła już 2:0. Wyniki ostatnich meczów przemawiają za stołecznymi. Wygrali sześć z siedmiu ostatnich starć, przegrywając tylko z mistrzem Polski (2:3). Jastrzębianie przegrali aż trzy razy.

 

Ciekawe będzie starcie atakujących. Naprzeciwko siebie staną bowiem dwaj bombardierzy reprezentacji Polski, mistrzowie świata Bartosz Kurek i Dawid Konarski. Który z nich w niedzielę będzie górą?

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel od godziny 20:30 w Polacie Sport. Komentują: Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie