PlusLiga: Pewna wygrana ONICO. Kurek i spółka powalczą o medale!

Spotkanie 25. kolejki PlusLigi pomiędzy ONICO Warszawa i Jastrzębskim Węglem było na wagę drugiego miejsca po rundzie zasadniczej, które gwarantuje udział w strefie medalowej. O wiele lepiej dysponowani gospodarze wygrali bez straty seta i tym samym zapewnili sobie pozycję wicelidera przed fazą play-off.

W pierwszym secie długo wydawało się, że gospodarze odniosą pewne zwycięstwo. W pewnym momencie przewaga Bartosza Kurka i spółki wynosiła sześć punktów (14:8), ale im bliżej końca tej partii, tym jastrzębianie zbliżali się do siatkarzy ze stolicy. Jeszcze w samej końcówce podopieczni Stephane'a Antigi mieli dwa oczka przewagi i dwie piłki setowe. Zablokowany jednak przez Dawida Konarskiego został Bartosz Kwolek, co oznaczało grę na przewagi. W niej ekipa z Górnego Śląska miała nawet setbola w górze, ale warszawianie rzutem na taśmę wyszli z opresji. Przy stanie 25:25 Kurek wykorzystał kontratak, a następnie z sytuacyjnej piłki w boisko nie trafił Konarski i koniec końców to ONICO wyszło na prowadzenie.

Druga partia była już bardziej jednostronna, chociaż początek tego nie zwiastował. W środkowej fazie tej odsłony wicelider PlusLigi odskoczył jednak na 15:9 i był to decydujący moment, ponieważ Jastrzębski nie był już w stanie niczego wskórać, popełniając dodatkowo proste błędy. Miejscowi grali jak z nut, a ostatni cios należał do Kwolka, który popisał się punktową zagrywką.

Zawodnicy Roberto Santillego byli w sytuacji podbramkowej, chcąc jeszcze marzyć o drugiej lokacie na koniec rundy zasadniczej, musieli ten mecz wygrać. W trzecim secie kibice gości liczyli na odwrócenie losów tej konfrontacji. Od pierwszych piłek minimalna inicjatywa była po stronie gospodarzy i taki stan utrzymał się do samego końca. Wynikła z tego nerwowa końcówka. Gra punkt za punkt premiowała warszawian. Skończony atak ze środka Grahama Vigrassa, a następnie zepsuta akcja jastrzębian sprawiła, że zawodnicy ze stolicy wygrali bez straty seta i tym samym zapewnili sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Jastrzębski przystąpi do fazy play-off z trzeciej lokaty.