PŚ w skokach: Czterech Polaków w ostatnim konkursie cyklu Raw Air

W rozpoczynającym się o godz. 17 konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund wystąpi czterech Polaków. Zawody tę będą ostatnią odsłoną cyklu Raw Air.

Kwestię zwycięstwa w Raw Air powinni rozstrzygnąć między sobą dobrze dysponowani Austriak Stefan Kraft i Japończyk Ryoyu Kobayashi. Liderem jest pierwszy z nich i ma 8,5 pkt przewagi nad Azjatą, który z kolei jest już pewny triumfu w klasyfikacji generalnej PŚ w tym sezonie.

Trzeci w zestawieniu Raw Air Norweg Robert Johansson traci do Krafta ponad 90 pkt. Najlepszy z biało-czerwonych - Dawid Kubacki - zajmuje szóstą pozycję.

W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Polak, który na początku marca został mistrzem świata na normalnej skoczni, był szósty. Poza nim z biało-czerwonych w zmaganiach indywidualnych w Vikersund zaprezentują się także Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Jakub Wolny. Pecha w eliminacjach miał Stefan Hula, który zajął 41. miejsce. Do awansu do finału Polakowi zabrakło... 0,1 pkt.

Polscy kibice mają nadzieję, że humor poprawi sobie Stoch, który słabiej zaprezentował się w sobotnim konkursie drużynowym. Podopieczni trenera Stefana Horngachera zajęli w nim czwarte miejsce, a trzecią lokatę stracili w ostatniej kolejce, właśnie po drugim skoku Stocha, który również w pierwszej próbie nie zachwycił.