Reprezentant Austrii dał wygraną Eintrachtowi Frankfurt

Eintracht Frankfurt wygrał 1:0 z Norymbergą w meczu 26. kolejki Bundesligi. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił reprezentant Austrii Martin Hinterreger, który został powołany na zbliżający się mecz z Polską w ramach eliminacji ME 2020.

Eintracht przed kilkoma dniami awansował do ćwierćfinału Ligi Europy, gdzie zmierzy się z Benficą. Szkoleniowiec Frankfurtczyków Adi Hutter dał w związku z tym odpocząć między innymi Sebastienowi Hallerowi, a na ławkę rezerwowych wrócił Ante Rebić. W pierwszej jedenastce wyszedł za to serbski tercet - Jović, Gacinović, Kostić oraz reprezentant Austrii Martin Hinterreger.

To właśnie piłkarz powołany przez Franko Fodę otworzył wynik meczu w 31. minucie, wykańczając piękną, zespołową akcję i wykorzystując kapitalne podanie Filipa Kosticia. Gospodarze mieli w niedzielne popołudnie dużą przewagę nad rywalami z Norymbergi, ale nie potrafili podwyższyć prowadzenia, a najwięcej okazji zmarnował Gonzalo Paciencia. W 63. minucie zmienił go Haller, a chwilę później na murawę wszedł również Rebić. Chorwat w końcówce trafił do siatki, ale był na minimalnym spalony,. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym 1:0 dla frankfurtczyków.

W pierwszym niedzielnym meczu 26. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen przegrał przed własną publicznością z Werderem Brema 1:3. W wyjściowej jedenastce gospodarzy pojawili się dwaj reprezentanci Austrii Aleksandar Dragović oraz Julian Baumgartlinger. Bohaterem spotkania został jednak piłkarz gości Max Kruse, który strzelił dwa gole i asystował przy trafieniu Milota Rashicy. Trafienie honorowe dla "Aptekarzy" zaliczył Leon Bailey.

Bayer Leverkusen - Werder Brema 1:3 (0:2)
Bramki: Bailey 75 - Kruse 13, 90+5, Rashica 37

Eintrach Frankfurt - 1. FC Nurnberg 1:0 (1:0)
Bramka: Hinterreger 31