Siatkarze Sory zdenerwowali Leona i spółkę. Perugia wciąż liderem

Lider Serie A1 - Sir Safety Perugia - przed własną publicznością mierzył się w niedzielę z Globo Banca Popolare del Frusinate Sora. Goście napędzili stracha Wilfredo Leonowi i spółce, ale po wygranym pierwszym secie, później nie mieli już szans z faworytem. Perugia wygrała 3:1 i umocniła się na prowadzeniu w rozgrywkach.

Tylko trzy drużyny zdołały do tej pory pokonać Perugię w tym sezonie Serie A1. W tym gronie nie było zespołu Sora Volley, który do jaskini lwa miał przyjechać po najmniejszy wymiar kary. Ekipa z Sory po raz ostatni wygrała z niedzielnym rywalem... jeszcze na drugoligowych parkietach w 2011 roku. W tym sezonie w bezpośrednim starciu lepszy był oczywiście lider Serie A1, który wygrał 3:1 na boisku rywala.

W niedzielę już pierwsze akcje pokazały jednak, że Sora nie położy się przed utytułowanym rywalem. Zaraz po pierwszej przerwie technicznej goście zaczęli odjeżdżać popełniającym błędy siatkarzom Perugii i pewnie dowieźli triumf w premierowej odsłonie. Porażka w partii numer 1 zadziałała jednak na Leona i spółkę jak płachta na byka. Przyszły reprezentant Polski, a także Aleksandar Atanasijevic zaczęli grać na wyższych obrotach, co przełożyło się na dobrą postawę gospodarzy w końcówce. Zacięty drugi set zakończył się zwycięstwem Perugii 25:21.

Później było już tylko łatwiej, choć w trzeciej partii siatkarze Sory wciąż nie odpuszczali. Perugia miała jednak kontrolę nad setem i wygrała 25:20. Coraz lepiej funkcjonowała zagrywka, między innymi w wykonaniu Filippo Lanzy, Luciano de Cecco czy Leona, co przełożyło się na nokaut w czwartej i ostatniej odsłonie. Perugia dzięki wygranej 3:1 umocniła się na prowadzeniu w lidze, w której ma przewagę czterech punktów nad Lube.

Sir Safety Perugia - Globo Banca Sora 3:1 (20:25, 25:21, 25:20, 25:12)