Brzęczek: Bramkarz na mecze z Austrią i Łotwą będzie bronił przez następne pół roku

Piłka nożna

W czwartek reprezentacja Polski rozpocznie walkę o awans do mistrzostw Europy. Nadal nie wiemy, kto stanie między słupkami bramki Biało-Czerwonych. - Mamy pewne uzgodnienia i decyzje, ale pierwsi muszą je usłyszeć piłkarze - powiedział selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek.

Mimo, że za kilka dni pierwszy mecz eliminacji Euro 2020 trener Brzęczek nadal utrzymuje w tajemnicy nazwiska graczy, których desygnuje do gry. - Wszyscy zawodnicy, którzy zostali powołani mają realne szanse na grę w eliminacjach - powiedział selekcjoner.

 

Podczas konferencji prasowej szkoleniowiec kadry zapowiedział, że wraz ze sztabem będzie się starał unikać ciągłych roszad w składzie na czas eliminacji. - Będziemy starali się wybierać w trybie półrocznym na najbliższe cztery spotkania - skomentował.

 

Dotyczy to również bramkarzy. Można więc wnioskować, że golkiper, który pojawi się w wyjściowej jedenastce w meczu z Austrią pozostanie pierwszym wyborem selekcjonera na dłuższy czas. Kto to będzie?

 

- Mamy pewne uzgodnienia i decyzje, ale pierwsi muszą je usłyszeć piłkarze, a później informacje przejdą do wszystkich - zakończył Brzęczek.

 

O miejsce w bramce reprezentacji Polski rywalizują Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański i Łukasz Skorupski.

 

Fragment konferencji prasowej reprezentacji Polski w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ EL. EURO 2020

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze