El. Euro 2020: Reprezentacja Polski trenowała bez największych gwiazd

Piłka nożna

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski w Warszawie. W poniedziałek do zespołu dołączyło gwiazdorskie trio napastników, czyli Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Żaden z nich nie trenował jednak z zespołem.

W poniedziałkowym treningu nie brali udziału piłkarze, którzy w niedzielę rozgrywali mecze ligowe. W tym gronie znaleźli się napastnicy Lewandowski, Milik i Piątek.

 

Zgrupowanie będzie przebiegało w ekspresowym tempie, bo do spotkania z Austrią zostały zaledwie trzy dni. Trener Brzęczek będzie mógł przeprowadzić tak naprawdę jeden poważny trening w pełnym składzie. Odbędzie się on we wtorek na stadionie Polonii Warszawa. W środę około godziny 11 Biało-Czerwoni wylecą do Wiednia.

 

Mimo, że czasu jest coraz mniej, nie zmniejsza się ilość pytań. Nadal nie wiadomo, kto wystąpi u boku Lewandowskiego. Pod znakiem zapytania pozostaje również zestawienie formacji obronnej. Do kadry wrócił Michał Pazdan. Czy piłkarz MKE Ankaragucu zagra obok Kamila Glika? Kto będzie odpowiadał za lewą obronę? Wydaje się, że głównym kandydatem jest Bartosz Bereszyński.

 

Statystyki przemawiają ze Polską. Biało-Czerwoni odnotowali do tej pory cztery zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki z Austrią. Ostatni raz obie ekipy mierzyły się ze sobą w czerwcu 2008 roku podczas rozgrywek fazy grupowej mistrzostw Europy. Spotkanie zakończyło się pechowym remisem 1:1 po tym, jak Howard Webb w kontrowersyjnej sytuacji w 90. minucie podyktował rzut karny dla rywali.

 

WYNIKI I TERMINARZ EL. EURO 2020

Szymon Zaworski, CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze