LSK: Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów czekają na rywali

Siatkówka
LSK: Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów czekają na rywali
fot. PAP

Poniedziałkowe mecze w Legionowie i Wrocławiu zakończyły fazę zasadniczą ekstraklasy siatkarek. Zwycięzcą tej części sezonu został broniący tytułu Chemik Police, który z wiceliderem Developresem SkyRes Rzeszów czekać będzie na półfinałowych rywali.

Runda play off Ligi Siatkówki Kobiet w obecnym sezonie rozgrywana jest w nieco zmienionej formule. Dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej - Chemik i Developres mają zagwarantowany udział w półfinałach play off. Stawkę uzupełnią zwycięzcy dwóch par, w których wystąpią zespoły z miejsc 3-6; ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z BKS Profi Credit Bielsko-Biała, a drugi z łódzkich zespołów Grot Budowlani o najlepszą czwórkę powalczy z Pałacem Bydgoszcz. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych ze zmianą gospodarza po każdym ze spotkań.

 

Zwycięzca pary ŁKS Commercecon - Profi Credit zagra o finał z Developresem, a Grot Budowlani lub Pałac zmierzą się o awans z Chemikiem. Przegrani rozegrają spotkania o piąte miejsce.

 

Poniedziałkowe mecze zadecydowały o tym, która z drużyn zagra z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski o 11. lokatę, a stawką jest uniknięcie barażu o utrzymanie się w ekstraklasie. Siatkarki Legionovii wygrywając z Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 zapewniły sobie byt w LSK. W pojedynku o 11. pozycję rywalkami KSZO będzie #VolleyWrocław. Przegrany z tej pary rozegra baraż z mistrzem lub wicemistrzem pierwszej ligi (kluby muszą spełnić wymogi licencyjne LSK) o miejsce w ekstraklasie w przyszłym sezonie.

 

Program 1. rundy play off (pierwsze spotkania 24 marca):

 

o awans do półfinału (do dwóch zwycięstw)

 

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Grot Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz

 

o miejsca 7-8 (do dwóch zwycięstw)

 

E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz

 

o miejsca 9-10 (do dwóch zwycięstw)

 

Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo

 

o miejsca 11-12 (do dwóch zwycięstw)

 

#VolleyWrocław - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie