Polskie gole w Danii. Wilczek i Kurzawa na ustach kibiców

Kamil Wilczek nie przestaje zachwycać kibiców Broendby IF. Polski napastnik w kolejnym meczu strzelił dwa gole, a jego drużyna wygrała na wyjeździe z AC Horsens 3:1. Swojego premierowego gola w Superligaen doczekał się Rafał Kurzawa, który przyczynił się do zwycięstwa FC Midtjylland nad SoenderjyskE 2:1.

Przed tygodniem Wilczek strzelił dwa gole w meczu z Aalborgiem BK, zakończonym remisem 3:3. Tym razem jego bramki na 2:1 i 3:1 pozwoliły odnieść zwycięstwo, dzięki któremu Broendby IF umocniło się na szóstym miejscu w grupie mistrzowskiej. Polski napastnik ma w tym sezonie już 18 goli i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców duńskiej Superligi.

Pierwszego gola na tamtejszych boiskach strzelił Kurzawa. Wypożyczony z francuskiego Amiens pomocnik doprowadził do wyrównania w niedzielnym meczu FC Midtjylland z SoenderjyskE. Wicelider tabeli niespodziewanie przegrywał u siebie już od 4. minuty. Polski pomocnik pokonał bramkarza gości 20 minut później, a drużyna z Herning wygrała ostatecznie 2:1.

Po 26 meczach sezonu zasadniczego FC Midtyjlland traci do prowadzącego w rozgrywkach FC Kopenhaga tylko jeden punkt. Strata ekipy Wilczka jest już znacznie większa i wynosi 23 punkty.