Siatkarze Indykpolu AZS zagrają w Giżycku z czołową drużyną Afryki

Siatkówka
Siatkarze Indykpolu AZS zagrają w Giżycku z czołową drużyną Afryki
fot. Cyfrasport

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli już zmagania w fazie zasadniczej PlusLigi. W ostatniej kolejce pauzują, ale zaplanowali w tym czasie sparing z egipskim klubem Al–Ahly Kair, który zostanie rozegrany w piątek 22 marca w Giżycku.

Wydarzenie to odbędzie się w Hali sportowej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. W ramach współpracy miasta Giżycko z Indykpolem AZS, siatkarze z Olsztyna przeprowadzą zajęcia z tamtejszą młodzieżą (o godzinie 15.30), a po treningu, o godzinie 18.00 rozegrają towarzyskie spotkanie z egipską drużyną Al–Ahly Kair.

 

"Bardzo się cieszę, że współpraca z olsztyńskim Indykpolem nabiera tempa. Myślę, że warto umożliwiać naszej młodzieży kontakty z najlepszymi, aby później móc cieszyć się takimi sukcesami (i być z nich dumnym!), jakie osiąga na przykład Kuba Kochanowski" – napisał na swym blogu burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. Nawiązał w ten sposób do pochodzącego z Giżycka mistrza świata Jakuba Kochanowskiego, byłego gracza Indykpolu AZS, a obecnie siatkarza PGE Skry Bełchatów. "Dziękuję Panu Prezesowi – Tomaszowi Jankowskiemu za propozycję wzbogacenia treningu o ten wyjątkowy mecz, który może być także elementem szkoleniowym dla naszych zawodników" – dodał burmistrz.

 


Siatkarze Al–Ahly po krajowe mistrzostwo sięgali aż 29 razy, 20 razy wygrywali Puchar Egiptu. Są też najbardziej utytułowaną drużyną w historii afrykańskiej Ligi Mistrzów – triumfowali w niej aż 13 razy. W ostatnim finale, rozegranym w 2018 roku w Kairze, pokonali 3:0 drużynę Tala'ea El-Gaish SC.


Indykpol AZS Olsztyn zakończył rywalizację w fazie zasadniczej PlusLigi. Siatkarzom ze stolicy Warmii pozostała już tylko rywalizacja o miejsca 9–10, w której zagrają z Treflem Gdańsk.

 

W sobotę 23 marca dojdzie do drugiej konfrontacji obu ekip, tym razem w Olsztynie, w hali sportowej w Kortowie (ul. Prawocheńskiego 7) o godzinie 12.00. 

RM, Polsat Sport, mojegizycko.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie