Tirreno-Adriatico: Alaphilippe wygrał szósty etap, Yates pozostał liderem

Francuz Julian Alaphilippe z grupy Deceuninck-Quick Step wygrał szósty etap wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico, typowo sprinterski, długości 195 km. W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne zmiany - liderem pozostał Brytyjczyk Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Kolarze ścigali się w poniedziałek na trasie Matelica - Jesi. Na metę dojechał 63-osobowy peleton, w którym byli wszyscy czołowi zawodnicy klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce na finiszu zajął Włoch Davide Cimolai (Israel Cycling Academy), a trzecie jego rodak Elia Viviani (Deceuninck-Quick-Step).

Najwyżej z Polaków uplasował się Łukasz Wiśniowski z CCC - na 23. pozycji. Maciej Bodnar był 99., ze stratą prawie dwóch minut, a Rafał Majka (obaj Bora-Hansgrohe) - 130., prawie siedem minut za zwycięzcą.

Yates, który przyjechał jako 25. na metę, utrzymał w klasyfikacji generalnej przewagę 25 sekund nad Słoweńcem Primozem Roglicem (Jumbo-Visma) i 35 nad Duńczykiem Jakobem Fuglsangiem z Astany. Alaphilippe zajmuje piąte miejsce.

Siedmioetapowy wyścig zakończy się we wtorek jazdą indywidualną na czas w San Benedetto del Tronto. Przed rokiem Tirreno-Adriatico wygrał Michał Kwiatkowski, który w niedzielę ukończył na trzecim miejscu inny wyścig najwyższej kategorii - Paryż-Nicea.