Udany weekend IBB Polonii Londyn

Ostatni weekend był dla IBB Polonii dość napięty. Siatkarze z zachodniego Londynu rozegrali dwa wyjazdowe ligowe spotkania. Najpierw pokonali Sheffield Hallam 3:1, dzień później nie dali szans drużynie Durham Palatinates, wygrywając 3:0. Dzięki wynikom z minionego weekendu siatkarze z Londynu zagwarantowali sobie miejsce na podium. Jednak IBB Polonia nie osiada na laurach i będzie walczyć o mistrzostwo kraju.

W sobotę, 16 marca IBB Polonia zmierzyła się z drużyną Sheffield Hallam. Goście wygrali mecz w czterech setach 1:3 (24:26; 25:22; 16:25; 12:25). Z kolei w niedziele, 17 marca podopieczni Simona Loftusa udali się na północ kraju, by tam powalczyć z zespołem Durham Palatinates. Gospodarze, którzy zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli, nie zdołali przerwać, trwającej od początku sezonu, zwycięskiej passy stołecznej drużyny. Mecz zakończył się wygraną IBB Polonii 0:3 (13:25; 19:25; 19:25).

W sobotę londyńczycy, mimo początkowych drobnych trudności, dobrze zaprezentowali się na parkiecie. Ich wysoka forma, którą utrzymują od dłuższego czasu oraz wypracowana jakość gry pozwoliły zakończyć mecz z Sheffield Hallam zwycięstwem.

– Przez pierwsze dwa sety i na początku trzeciego walczyliśmy, aby złapać odpowiedni rytm gry i znaleźć energię. Następnie mieliśmy sporo dobrych akcji i świetnych zagrywek Doriana Poinca, co pobudziło cały zespół i pozwoliło wejść na całkiem wysoki poziom. Cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej, że kolejny raz pokazaliśmy, iż potrafimy poprawić swoją grę, gdy wymaga tego sytuacja – skomentował Phil Smith, środkowy IBB Polonii Londyn.

Niedziela również okazała się bardzo szczęśliwa dla zawodników z Londynu. Widowiskowa gra gości oraz małe rotacje w składzie gospodarzy pozwoliły zakończyć spotkanie w trzech setach. Wynik ten, nie tylko umocnił IBB Polonię na pozycji lidera, ale także pozwolił zachować komplet zwycięstw w lidze.

– W niedzielę zagraliśmy dobry mecz. Nie byliśmy pobłażliwi i trzymaliśmy się planu, co dało nam stosunkowo łatwe zwycięstwo w trzech setach. Niestety Durham, ze względu na zmianę przepisów dotyczących wiz studenckich, stracił kilku mocnych zawodników. Mam nadzieję, że te problemy szybko się rozwiążą i w rewanżowym meczu a następnie w finale Pucharu Anglii zmierzymy się z ich pełnym, najsilniejszym składem – dodał Smith.

Tymczasem siatkarze z zachodniego Londynu przez chwilę odpoczną od występów na parkiecie. Do gry powrócą w sobotę, 30 marca. We własnej hali rozegrają mecz z TeamBU Wessex. Kibice mogą obejrzeć spotkanie w Brentford Fountain Leisure Centre. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30 czasu londyńskiego. Poza kibicowaniem drużynie, fani obecni na trybunach będą mogli ponownie zobaczyć Puchar NEVZA, który IBB Polonia Londyn wygrała w europejskim turnieju. Bilety dostępne są za pośrednictwem strony internetowej. Z kolei, rewanż z Sheffield Hallam, który będzie jednocześnie zakończeniem sezonu zostanie rozegrany w niedzielę, 14 kwietnia w Crystal Palace National Sports Centre. Widowisko to będzie największym siatkarskim eventem stołecznego klubu w tym sezonie. Atrakcyjności doda na pewno Giba, który wesprze zespół Simona Loftusa.

– Nasz kolejny mecz z Sheffield jest na pewno ekscytujący dla każdej zaangażowanej osoby. Dążymy do tego, aby zakończyć sezon bez straty jakiegokolwiek meczu, a obecność Giby w naszej drużynie podczas spotkania w Crystal Palace na pewno zmobilizuje oba zespoły do walki o jak najlepsze wyniki – zakończył Smith.

Mecz, z udziałem siatkarskiej legendy, jest biletowany a wejściówki można nabyć online. Do spotkania pozostał prawie miesiąc, jednak już teraz cieszy się ono niemałą popularnością. Fanów siatkówki na pewno przyciąga światowej klasy nazwisko. Jednak to nie wszystko co klub ma w planach. Oprócz występu Brazylijczyka na parkiecie, londyńczycy chcą zadbać o dodatkowe, pozasportowe atrakcje, które zagwarantują wszystkim dobrą zabawę.