Błaszczykowski i Grosicki od początku z Austrią? "To za duże ryzyko"

Piłka nożna

Reprezentacja Polski już w czwartek zagra z Austrią w ramach pierwszego spotkania el. Euro 2020. Jednym z największych znaków zapytania jest system, w jakim Jerzy Brzęczek zestawi swój zespół. Mateusz Borek zasugerował, że może to być ustawienie dwoma skrzydłowymi. Przez lata przyzwyczailiśmy się do pary: Kamil Grosicki - Jakub Błaszczykowski. "To za duże ryzyko" - powiedział w ostatnim Cafe Futbol Tadeusz Pawłowski.

Jest kierunek na to, aby z Austrią zagrało dwóch skrzydłowych. Pewny wydaje się start znajdującego się w znakomitej formie Kamila Grosickiego, ale kto będzie partnerem piłkarza Hull City?
 
- Dużym ryzykiem byłoby wystawianie dwóch zawodników, których w perspektywie czasu będziemy musieli zmienić. Jeżeli zaczniemy z Błaszczykowskim i Grosickim, w drugiej połowie trzeba będzie zrobić roszady. Skłaniam się ku temu, aby Kamil zaczął, bo ma ogromne atuty szybkościowe. Zastanowiłbym się, czy nie postawić na szybkość Frankowskiego - powiedział Tadeusz Pawłowski.
 
Były skrzydłowy Jagiellonii udanie zaprezentował się w pierwszych meczach w barwach Chicago Fire, jednak jego zespół wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Major League Soccer. Coraz lepiej wyglądają liczby Damiana Kądziora w barwach Dinama Zagrzeb: 26-latek ma na swoim koncie 6 bramek i 10 asyst w ciągu 1688 minut spędzonych na boisku (31 meczów).
 
Największe kontrowersje rodzi jednak kandydatura Błaszczykowskiego, który dobrze radzi sobie w Wiśle Kraków. "Był wystawiany, gdy siedział na trybunach, a ma nie zagrać, gdy strzela i asystuje?" - zapytał Cezary Kowalski. 33-latek uzbierał 3 gole i 2 asysty w ciągu 513 minut dla Białej Gwiazdy.
 
- Kuba to fenomenalny człowiek z dobrym sercem, ale dzisiaj nie oceniamy go za to, co zrobił w życiu. Dzisiaj oceniamy go pod kątem przydatności do gry w kadrze. Nie biorę pod uwagę, że Kuba wyjdzie w pierwszym składzie z Austrią - zakończył Tomasz Hajto.
 
Dyskusja na temat skrzydłowych w Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

Mecz Austria - Polska o godz. 20:35 w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia o godz. 18:00.

 

TERMINARZ EL. ME 2020

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie