EBL: Anwil Włocławek ponownie lepszy od Legii Warszawa

Mistrzowie Energa Basket Ligi odnoszą kolejne pewne zwycięstwo. Tym razem Anwil Włocławek pokonał Legię Warszawa 89:75.

Obie drużyny w pierwszych minutach spotkania miały pewne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Po kontrze wykończonej przez Omara Prewitta Legia miała minimalną przewagę, ale nie utrzymała jej długo. Dopiero później Anwil, krok po kroku, budował swoje prowadzenie - nawet sześciopunktowe dzięki trafieniu Szymona Szewczyka. Po 10 minutach było 18:14. Na początku drugiej kwarty ekipa trenera Tane Spaseva doprowadziła do remisu. Włocławianie jednak ponownie uciekali - ważnym zawodnikiem był Aaron Broussard, a po akcji Ivana Almeidy mieli nawet dziewięć punktów przewagi. W tej części gry goście nie zanotowali już zrywu w ataku, a dzięki Chase’owi Simonowi po pierwszej połowie było 41:32.

Kilka akcji Walerija Lichodieja i Josipa Sobina na początku trzeciej kwarty powiększyło przewagę zespołu trenera Igora Milicicia do 17 punktów. To był kluczowy moment całego meczu. Anwil się nie zatrzymywał, a po trójce Szymona Szewczyka było już 58:36. Legia nie trafiała z dystansu i nie była w stanie odrabiać strat. Po 30 minutach gospodarze byli zdecydowanie lepsi - 67:52. W ostatniej kwarcie mistrzowie Energa Basket Ligi kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Goście co prawda trafili kilka trójek, ale nie zmieniało to oblicza tego spotkania. Anwil odniósł kolejne pewne zwycięstwo - 89:75.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Walerij Lichodiej z 22 punktami i 6 zbiórkami. Jakub Karolak wyróżniał się w ekipie gości - zdobył 17 punktów i 6 zbiórek.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 89:75 (18:14, 23:18, 26:20, 22:23)

Anwil Włocławek: Walerij Lichodiej 22, Chase Simon 13, Ivan Almeida 13, Aaron Broussard 11, Szymon Szewczyk 10, Josip Sobin 10, Jarosław Zyskowski 5, Kamil Łączyński 3, Igor Wadowski 2, Oliwier Bednarek 0, Adam Piątek 0

Legia Warszawa: Jakub Karolak 17, Omar Prewitt 14, Keanu Pinder 14, Sebastian Kowalczyk 10, Mariusz Konopatzki 7, Patryk Nowerski 6, Filip Matczak 4, Adam Linowski 2, Rusłan Patiejew 1, Michał Kołodziej 0, Jakub Sadowski 0