Sky od maja z nowym sponsorem i pod nowym szyldem

Inne
Sky od maja z nowym sponsorem i pod nowym szyldem
fot. PAP

Czołowa grupa kolarska Sky, w której jeździ m.in. Michał Kwiatkowski, poinformowała we wtorek, że począwszy od maja zmieni nazwę na Ineos. Z nowym sponsorem i pod nowym szyldem zawodnicy zadebiutują 2 maja w wyścigu Tour of Yorkshire.

Nowym sponsorem grupy została firma z branży petrochemicznej - Ineos, należąca do najbogatszego Brytyjczyka Jima Ratcliffe'a. Ineos będzie honorować wszystkie aktualne kontrakty z zawodnikami.

 

"Kolarstwo jest wspaniałym sportem, zdobywającym popularność na całym świecie. Firma Ineos jest zachwycona, że może wziąć odpowiedzialność za tak profesjonalną ekipę" - oświadczył Ratcliffe, którego majątek szacuje się na 21 miliardów funtów.

 

Grupa Sky - potentat na rynku mediów - już w grudniu ogłosiła, że po tym sezonie wycofuje się z kolarstwa. Od tego czasu główny menedżer Dave Brailsford poszukiwał nowego sponsora, mogącego wyłożyć ok. 35 milionów funtów rocznie.

 

Kolarska grupa Sky powstała w 2010 roku. Jej zawodnicy wygrali m.in. osiem wielkich tourów, w tym sześć razy Tour de France: Bradley Wiggins w 2012 roku, Chris Froome w 2013, 2015, 2016 oraz 2017, a także Geraint Thomas w 2018.

 

Obecnie w składzie Sky są m.in. Froome, Thomas, Kwiatkowski i Michał Gołaś. Ostatnim sukcesem tego zespołu było zwycięstwo Kolumbijczyka Egana Bernala w prestiżowym wyścigu Paryż-Nicea, w którym trzecie miejsce zajął Kwiatkowski.

 

Zmianę sponsora Kwiatkowski skomentował na Facebooku: "Fantastyczna historia tego zespołu będzie miała ciąg dalszy. Świetna nowina, cieszę się bardzo. Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w ten proces".

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze