Tirreno-Adriatico: Niesamowity triumf Roglica, Yates pokonany o sekundę

Słoweniec Primoz Roglic z grupy Jumbo-Visma wygrał 54. edycję wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o jedną sekundę prowadzącego przez pięć etapów Brytyjczyka Adama Yatesa (Mitchelton-Scott).

Przed ostatnim, siódmym etapem, którym była jazda indywidualna na czas na płaskiej i krótkiej trasie wokół San Benedetto del Tronto, Roglic miał do odrobienia 25 sekund. Zajął w tej próbie 11. miejsce, tracąc do najszybszego Belga Victora Campenaertsa (Lotto Soudal) 13 sekund, ale Yatesa wyprzedził o 26 sekund. Brytyjczyk uzyskał dopiero 48. wynik.

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął 24. lokatę ze stratą 27 sekund do Campenaertsa.

29-letni Roglic, były skoczek narciarski, zwyciężył w czwartym w karierze wyścigu etapowym najwyższej kategorii. W ubiegłym sezonie triumfował w Tour de Romandie i w Dookoła Kraju Basków, a w tym roku w Dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE Tour).

Obok Roglica i Yatesa na podium stanął Duńczyk Jakob Fuglsang (Astana). Z Polaków najwyższą, 42. lokatę w klasyfikacji końcowej zajął Łukasz Wiśniowski (CCC).

Ubiegłoroczną edycję Tirreno-Adriatico wygrał Michał Kwiatkowski, który w minioną niedzielę ukończył na trzecim miejscu inny wyścig najwyższej kategorii - Paryż-Nicea.