Faul Tytonia zakończył karierę Brazylijczyka. "Ciągle czuję ból"

Piłka nożna
Faul Tytonia zakończył karierę Brazylijczyka. "Ciągle czuję ból"
fot. PAP

Jonathan Reis zakończył profesjonalną karierę piłkarską w wieku 29 lat. Brazylijczyk, który najlepsze lata kariery spędził w Eredivisie, od kilku lat nie mógł wyleczyć kontuzji kolana. Urazu nabawił się blisko 8 lat temu po starciu z polskim bramkarzem Przemysławem Tytoniem.

Reis, który w bardzo wczesnym wieku zakończył piłkarską karierę, od lat zmaga się z bólem w kolanie. Jego koszmar zaczął się w sezonie 2011/2012. Wtedy to w barwach PSV Eindhoven mierzył się z Roda JC Kerkrade, w której występował Tytoń. Podczas jednej z akcji Brazylijczyk zderzył się z interweniującym bramkarzem. Zawodnik opuścił boisko na noszach i jak się później okazało, nigdy nie wrócił do optymalnej dyspozycji.

Przez ostatni rok nie udało mu się wystąpić w żadnym spotkaniu. Wszystko przez powracający uraz kolana. Pytany o tę drastyczną sytuację z polskim bramkarzem odpowiada, że wolałby o tym zapomnieć.

- To było najgorsze wydarzenie, jakie może przydarzyć się w życiu piłkarza. Ciągle czuje ból w prawym kolanie i wiem, że dalsze granie w piłkę nie ma sensu. Obecnie pozostał dyskomfort, który jest do zniesienia. Wtedy po meczu nie mogłem wytrzymać z bólu. Nie mam żalu do Tytonia. Przeprosił mnie kilkukrotnie i często pytał o stan zdrowia. Zachował się w porządku - powiedział Brazylijczyk.

Obecnie Reis wrócił do Brazylii, gdzie postanowił zająć się szkoleniem dzieci. Dzięki znajomości tamtejszego futbolu objął zespół U-11 Brumadinho FC. - Chcę pomóc się rozwijać tym chłopcom - dodał.

Reis występował na pozycji środkowego napastnika. W Holandii spędził 6 lat swojej kariery głównie w PSV, ale również w Vitesse Arnhem. Dla klubu z Eindhoven zagrał 41 spotkań, strzelając 18 goli.

WYNIKI I TABELA EREDEVISIE

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie