Liga Mistrzów: Zenit Petersburg – PGE Skra Bełchatów. Relacja i wynik na żywo

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Zenit podejmie w Petersburgu PGE Skrę Bełchatów. W pierwszym starciu mistrz Polski wygrał z wicemistrzem Rosji 3:1 i jest w lepszej sytuacji przed rewanżem. Zwycięstwo w dwóch setach da drużynie z Bełchatowa miejsce w półfinale. Relacja na żywo z meczu Zenit Petersburg – PGE Skra Bełchatów na Polsatsport.pl od godziny 17.30.

Po problemach kadrowych spowodowanych kontuzjami i słabszych wynikach, siatkarze z Bełchatowa wracają powoli do dobrej dyspozycji. Zdołali awansować do fazy play-off PlusLigi, dobrze też zaprezentowali się w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Zenitem. Zwycięstwo 3:1 to spora zaliczka na półmetku, ale Rosja to zawsze trudny siatkarski teren i o sukces w Petersburgu nie będzie łatwo. Tym bardziej, że w ekipie gospodarzy grają tacy siatkarze jak: Georg Grozer, Oreol Camejo, Lukas Divis oraz kilku zawodników mających w siatkarskim CV występy w reprezentacji Rosji.

– Zenit ma nóż na gardle i myślę, że rzuci wszystko na szalę, żeby odnieść zwycięstwo i doprowadzić do złotego seta. Dużo będzie zależało od naszej gry. Jeśli będziemy w stanie przetrzymać napór, czyli ostrą zagrywkę i będziemy mogli utrzymać piłkę w grze, a dodatkowo prezentowali mądrą siatkówkę, to widzę dużą szansę, że rozstrzygniemy ten dwumecz na swoją korzyść jeszcze przed złotym setem – powiedział drugi trener PGE Skry Michał Winiarski.

We wtorek siatkarze Trefla Gdańsk stoczyli zacięty bój z Zenitem Kazań. Wygrali 3:2, odrabiając straty z pierwszego spotkania, ale "złoty set", którego stawką było miejsce w półfinale, zakończył się zwycięstwem mistrzów Rosji 15:12. Czy bełchatowianie zagrają w Petersburgu z większym powodzeniem?

Relacja na żywo z meczu Zenit Petersburg – PGE Skra Bełchatów na Polsatsport.pl od godziny 17.30.