Ostanie loty słynnego Słoweńca. Pożegnanie w Planicy

Inne
Ostanie loty słynnego Słoweńca. Pożegnanie w Planicy
fot. Cyfrasport

Po rocznej nieobecności w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata, do rywalizacji z najlepszymi skoczkami wraca Robert Kranjec. O powołaniu 37-latka do reprezentacji Słowenii poinformowano we wtorek. Dzień później okazało się, że zawodnik pojawi się w Planicy, by pożegnać się z kibicami i zakończyć karierę. W czwartek Kranjec wystartuje w kwalifikacjach, jeżeli je przebrnie, to zobaczymy go jeszcze w piątkowym indywidualnym konkursie lotów.

Ostatnie miesiące nie były dla Kranjca łatwe. Utytułowany Słoweniec zmagał się z kontuzjami, a jeżeli pojawiał się na skoczniach, to jedynie podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego. W Pucharze Świata rywalizował ostatnio dokładnie rok temu, w zamykających poprzedni sezon konkursach w Planicy.

 

Kranjec może się pochwalić sporymi osiągnięciami. Z drużyną Słowenii zdobył w 2002 roku brązowy medal igrzysk olimpijskich w Salt Lake City oraz brąz mistrzostw świata z Oslo w dziewięć lat później. Największy sukces indywidualny osiągnął w 2012 roku, zostając mistrzem świata w lotach. Tytuł wywalczył na mamucie w Vikersund. To, że jest wytrawnym lotnikiem potwierdził jeszcze dwa razy, zdobywając Małe kryształowe Kule za triumfy w tej konkurencji w sezonach 2009/2010 i 2011/2012.

 

Jeden z najbardziej utytułowanych słoweńskich skoczków siedem razy wygrywał konkursy Pucharu Świata, a 27 razy stał na podium zawodów tego cyklu.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze