Wielkie przymierze przekona Ajax? Barcelona walczy o De Ligta

Piłka nożna
Wielkie przymierze przekona Ajax? Barcelona walczy o De Ligta
fot. PAP

FC Barcelona miała złożyć ofertę wykupienia kapitana Ajaksu Amsterdam, Matthijsa de Ligta. Może być to kolejny etap potężnej współpracy między potęgami: wcześniej Duma Katalonii przekonała do transferu Frenkiego de Jonga. Do przyjęcia oferty za młodego kapitana skłonić ma właśnie nietypowa propozycja lidera La Liga.

Barcelona pragnie nawiązać współpracę z Ajaksem, polegającą na wspólnej korzyści. Na jej mocy Holendrzy będą mogli wypożyczać perspektywicznych piłkarzy Barcy, którzy nie mieszczą się z jakiegoś powodu w wyjściowej jedenastce i potrzebują minut na najwyższym poziomie. Katalończycy oczekują pierwszeństwa w ściąganiu największych gwiazd Ajaksu.
 
Wielkim stemplem miałby być transfer Matthijsa de Ligta, obecnie jednego z najbardziej rozchwytywanych młodych piłkarzy świata. Kapitan Ajaksu i ostoja defensywy reprezentacji Holandii może tego lata zmienić klub, a najmocniej zainteresowana jest właśnie Barcelona. Lider La Liga miał zaproponować 60 milionów euro, jednak klub z Eredivisie miałaby przekonać właśnie powyższa propozycja.
 
Pomysł ten miał pojawić się już przy finalizowaniu transferu Frenkiego de Jonga, który zasili Barcelonę latem za 70 milionów euro. Ajax miał wówczas odrzucić ofertę Paris Saint-Germain i zgodzić się z prośbami zawodnika.
 
O podpis De Ligta walczą także Juventus oraz Manchester City, jednak najbliżej transferu jest właśnie Barcelona. Takie przymierze byłoby jednym z największych na najwyższym europejskim poziomie.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze