Reprezentant Polski do lat 17 zaatakował Rosjanina. Porażka Biało-Czerwonych (WIDEO)

Reprezentacja Polski U17 w środę zagrała z Rosją na Firhill Stadium w Szkocji. Była to inauguracja turnieju eliminacyjnego drugiej rundy do mistrzostw Europy do lat 17. Biało-Czerwoni prowadzili do przerwy, jednak czerwona kartka Filipa Marchwińskiego pokrzyżowała im plany. Ostatecznie 3:2 triumfowali Rosjanie.

Podopieczni trenera Przemysława Małeckiego rozpoczęli spotkanie świetnie, bo na prowadzenie już w czwartej minucie wyprowadził ich Jan Biegański. Na przerwę szczęśliwi mogli schodzić Polacy, którzy odzyskali przewagę po trafieniu Filipa Marchwińskiego w 39. minucie.

Tuż przed zmianą stron młody piłkarz Lecha Poznań stał się jednak antybohaterem spotkania i został wyrzucony z boiska przez sędziego. Rywale sprowokowali leżącego na murawie napastnika, a ten dał się ponieść emocjom i zaatakował jednego z nich. Sędziowie zdecydowali o wyrzuceniu Marchwińskiego z boiska.

Osłabiony zespół Biało-Czerwonych nie poradził sobie z atakami rywali, a Kacper Bieszczad musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. W ostatnich sekundach spotkania siły się wyrównały po drugiej żółtej kartce Wadima Karpowa, jednak Polacy nie byli już w stanie odrobić strat.

W drugiej rundzie 32 drużyny zostały podzielone na osiem grup. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy grup oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie w grupie. Finały mistrzostw zostaną rozegrane w maju 2019 roku w Irlandii. Gospodarze mają zapewniony udział w turnieju.

Biało-Czerwoni w Szkocji rozegrają jeszcze dwa spotkania - z Portugalią (23 marca, godz. 13:00, Greenock) oraz Szkocją (26 marca, 18:00, Glasgow).

Marchwiński rozegrał w tym sezonie 21 minut w pierwszym zespole Lecha i udało mu się zdobyć nawet pierwszą bramkę dla Kolejorza. Było to 16 grudnia 2018 roku z Zagłębiem Sosnowiec (6:0).

Polska - Rosja 2:3 (2:1)
Bramki: Biegański 4, Marchwiński 39 - Gubżokow 17, Oznobichin 50, Szapowałow 78

Polska: Kacper Bieszczad - Jakub Iskra, Łukasz Bejger, Filip Dymerski (87. Daniel Dudziński), Jakub Niewiadomski - Jakub Kamiński (65. Jakub Górski), Jan Biegański, Kacper Kozłowski, Michał Rakoczy (65. Hubert Turski), Nicola Zalewski - Filip Marchwiński

Rosja: Aleksandr Aleksiejew - Bogdan Łogaczow (71. Aleksandr Sandraczuk), Wadim Karpow, Nikita Kotin, Wadim Koniuchow - Isłam Gubżokow, Igor Worobjow (56. Tigran Awaniesian), Daniił Szamkin (64. Jegor Szapowałow), Andriej Sawinow (57. Dmitrij Kratkow), Kiriłł Szczetinin (57. Ilja Golatow) - Oleg Oznobichin.

Żółte kartki: Karpow, Łogaczow, Worobjow, Sandraczuk.

Czerwone kartki: Marchwiński (45. minuta, Polska, za kopnięcie przeciwnika) - Karpow (90. minuta, Rosja, za drugą żółtą).