Wyjątkowy przeciwnik na drodze Valencii. Musi zmierzyć się z... Batmanem

Piłka nożna
Wyjątkowy przeciwnik na drodze Valencii. Musi zmierzyć się z... Batmanem
fot. PAP

Jest cichym stróżem, czujnym obrońcą, Mrocznym Rycerzem. Od zawsze wydawało sie, że jego największym przeciwnikiem jest Joker, ale ostatnio okazuje się, że pojawił się inny rywal dla komiksowego Batmana. Jest nim... hiszpański klub Valencia CF.

Oczywiście kibice hiszpańskiej ligi, a zwłaszcza klubu z Estadio Mestalla doskonale wiedzą w czym tkwi problem. Chodzi bowiem o logo czołowej drużyny Primera Division, w którym widnieje nietoperz. Kłopot polega na tym, że jest on łudząco podobny do znaku rozpoznawczego superbohatera DC Comics - Batmana.

 

Amerykanie postanowili pozwać klub z Valencii o kradzież i przywłaszczenie sobie symbolu nietoperza. Została złożona skarga do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Argumenty przemawiają jednak za nomen omen Nietoperzami, bo tak brzmi jeden z przydomków hiszpańskiej ekipy. Otóż Valencia używa symbolu nietoperza od 1921 roku, podczas gdy postać Batmana powstała w 1939 roku. Na Twitterze pojawiło się porównanie obu symboli - tego używanego przez klub oraz znanego na całym świecie, noszonego przez Mrocznego Rycerza. Faktycznie, podobieństwo jest duże, ale rzecznik prasowy Valencii nie zawahał się użyć mocnych słów w tej sprawie.

 

- Nie mamy zamiaru przestawać używać symbolu nietoperza, tylko dlatego, że DC Comics tak mówi. Nie ma takiego przepisu, który mógłby zastrzec używanie takiego loga. Kiedy ten klub grał z nietoperzem na piersi, to w Stanach Zjednoczonych ganiali za bizonami - przyznał dobitnie rzecznik klubu.

 

 

Valencia po 28. kolejkach Primera Division zajmuje siódme miejsce. Świętujący stulecie istnienia klub awansował także do ćwierćfinału Ligi Europy, gdzie rywalem będzie Villarreal.

 

Ciekawe czy Amerykanie z DC Comics niedługo wystosują również pretensje do Pierre-Emericka Aubameyanga, który po strzelonych golach ma tendencje do zakładania maski Batmana?

 

WYNIKI I TABELA PRIMERA DIVISION

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie