Wiedeń zdobyty! Gol Piątka na wagę trzech punktów w eliminacjach Euro 2020

W pierwszym meczu w grupie G eliminacji Euro 2020 Austria przegrała w Wiedniu z Polską 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 68. minucie Krzysztof Piątek.

Spotkanie z większym animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy uzyskali przewagę w środkowej strefie boiska i swobodnie operowali piłką na połowie Polaków. Pierwsi też stworzyli groźne sytuacje. W 8. minucie strzelał Marcel Sabitzer, ale Wojciech Szczęsny zdołał odbić piłkę. Minutę później polski bramkarz interweniował po strzale Davida Alaby.

Polacy zaczęli nerwowo. Długo nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji pod austriacką bramką. Dopiero w 27. minucie strzał Kamila Grosickiego – po ziemi, zza pola karnego – zmusił Heinza Lindnera do większego wysiłku. To była najlepsza sytuacja gości w pierwszej połowie, która nie przyniosła bramek. W końcówce podopieczni trenera Jerzego Brzęczka trochę się ożywili, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką rywali.

Po przerwie znów inicjatywę odzyskali gospodarze, jednak ich kolejne akcje nie przyniosły powodzenia. Albo strzelali obok bramki Szczęsnego, albo kończyło się na rzutach rożnych. W 50. minucie miało miejsce z pozoru niegroźne starcie: Aleksandar Dragovic został ukarany żółtą kartką po faulu na Piotrze Zielińskim. Po chwili okazało się jednak, że Polak doznał w tej sytuacji urazu i w 59. minucie musiał go zmienić Krzysztof Piątek.

Napastnik AC Milan potrzebował dziewięciu minut, by zademonstrować swój strzelecki kunszt wiedeńskiej publiczności. Po dośrodkowaniu Grosickiego, w zamieszaniu w polu karnym strzelał Tomasz Kędziora. Piłkę odbitą przez bramkarza Piątek wpakował głową do siatki z najbliższej odległości.

W 75. minucie mogło być 0:2. Robert Lewandowski efektownie zagrał do Piątka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale posłał piłkę obok słupka.

Gospodarze nie rezygnowali. Do końca meczu w polu karnym Polaków było nerwowo – choćby w 88. minucie, gdy niecelnie strzelił głową Marc Janko – ale biało-czerwonym dopisało szczęście. Udało się utrzymać prowadzenie i w ten sposób polscy piłkarze wywalczyli pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Brzęczka, a zarazem ważne trzy punkty na inaugurację eliminacji Euro 2020.

W pozostałych meczach grupy G eliminacji Euro 2020 Macedonia Północna wygrała w Skopje z Łotwą 3:1 (2:0), a Izrael zremisował w Hajfie ze Słowenią 1:1 (0:0).

Austria – Polska 0:1 (0:0)
Bramka: Piątek 68

Austria: Heinz Lindner – Stefan Lainer, Martin Hinteregger, Aleksandar Dragovic, Maximilian Woeber – Valentino Lazaro (81. Marc Janko), Florian Grillitsch (84. Karim Onisiwo), Marcel Sabitzer, Julian Baumgartlinger, David Alaba – Marko Arnautovic

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński – Kamil Grosicki (90+1 Michał Pazdan), Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (59. Krzysztof Piątek), Arkadiusz Milik (46. Przemysław Frankowski) – Robert Lewandowski

Sędzia: Anastasios Sidiropoulos (Grecja). Widzów: 40 400.

Relacja zakończona

Austria – Polska 0:1 Atak rozpaczy Austriaków. Wojciech Szczęsny w opałach, rzut rożny dla gospodarzy. Koniec meczu! Trzy punkty wywalczyli w Wiedniu Polacy!

Austria – Polska 0:1 Trzy minuty doliczył arbiter. Michał Pazdan wszedł za Kamila Grosickiego.

Austria – Polska 0:1 Ogromne szczęście Polaków przy strzale głową Marka Janko.

Austria – Polska 0:1 Ryzykowna interwencja Wojciecha Szczęsnego, który uprzedził Davida Alabę.

Austria – Polska 0:1 Za Floriana Grillitscha wszedł Karim Onisiwo.

Austria – Polska 0:1 Grzegorz Krychowiak strzelił z dystansu, ale pewnie obronił to uderzenie Heinz Lindner.

Austria – Polska 0:1 W ekipie gospodarzy schodzi Valentino Lazaro, za niego Marc Janko.

Austria – Polska 0:1

Gol Krzysztofa Piątka z 68. minuty:

Austria – Polska 0:1 Rzut rożny dla Polski.

Austria – Polska 0:1 Piękna akcja Polaków. Robert Lewandowski zagrał do Krzysztofa Piątka, ale ten w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki.

Austria – Polska 0:1 Austriacy ruszyli do odrobienia strat. Rzut rożny dla gospodarzy.

Austria – Polska 0:1 GOL!!! Krzysztof Piątek! Po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, w zamieszaniu w polu karnym piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Tomasza Kędziory, wpakował głową do siatki napastnik AC Milan!

Austria – Polska 0:0 Marko Arnautovic groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minęła prawy słupek polskiej bramki. Wszystko zaczęło się od faulu Tomasza Kędziory na Valentino Lazaro.

Austria – Polska 0:0 Rzut rożny dla Austrii.

Austria – Polska 0:0 Kamil Grosicki twierdził, że był faulowany w polu karnym, ale arbiter nie podyktował jedenastki.

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Austria – Polska 0:0 Szybkie wyjście z własnej połowy Marko Arnautovicia, ale Valentino Lazaro posłał piłkę obok bramki.

Austria – Polska 0:0 Piotr Zieliński miał problemy po faulu rywala. Musiał go zastąpić Krzysztof Piątek.

Austria – Polska 0:0 Kolejna groźna akcja Austriaków, zakończona niecelnym strzałem Marko Arnautovicia.

Austria – Polska 0:0 Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego. David Alaba wycofał do Marcela Sabitzera, a ten uderzył nad bramką.

Austria – Polska 0:0 Bartosz Bereszyński ukarany żółtą kartką za faul na Valentino Lazaro.

Austria – Polska 0:0

Austria – Polska 0:0 Aleksandar Dragovic ukarany żółtą kartką po faulu na Piotrze Zielińskim.

Austria – Polska 0:0 Dobra wrzutka Davida Alaby, ale Polacy wybili na rzut rożny.

Austria – Polska 0:0 David Alaba popchnięty przez Grzegorza Krychowiaka na wysokości pola karnego.

Austria – Polska 0:0 Rozpoczynamy drugą połowę. Jedna zmiana w reprezentacji Polski: Arkadiusza Milika zastąpił Przemysław Frankowski. W ekipie gospodarzy bez zmian.

Austria – Polska 0:0 Koniec pierwszej połowy! Póki co, nie zobaczyliśmy bramek na Ernst-Happel-Stadion.

Austria – Polska 0:0 Przycisnęli Polacy w końcówce. Gospodarze wybili piłkę na rzut rozny po próbie dośrodkowania Kamila Grosickiego.

Austria – Polska 0:0 Świetna interwencja Kamila Glika po podaniu Davida Alaby.

Austria – Polska 0:0 Polacy wybili piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Davida Alaby.

Austria – Polska 0:0 Wojciech Szczęsny wyłapał dośrodkowanie Marcela Sabitzera.

Austria – Polska 0:0 Kamil Grosicki wrzucił piłkę w pole karne, ale nikt nie zdołał zamknąć dośrodkowania.

Kto jest najlepszym polskim zawodnikiem w meczu z Austrią?

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w el. EURO 2020 od spotkania z Austrią w Wiedniu. Jerzy Brzęczek zdecydował się w tym meczu na duet napastników Robert Lewandowski - Arkadiusz Milik. Który z reprezentantów Polski gra najlepiej? Zapraszamy do głosowania!

Austria – Polska 0:0 Rzut wolny zza pola karnego po faulu Tomasza Kędziory na Marcelu Sabitzerze. David Alaba uderzył wysoko nad bramką.

Austria – Polska 0:0 Strzał Kamila Grosickiego zza pola karnego, końcem palców broni Heinz Lindner! Tylko rzut rożny...

Austria – Polska 0:0 Wojciech Szczęsny ubiegł Marko Arnautovicia.

Austria – Polska 0:0 Celny strzał na bramkę. Kamil Glik uderzył głową zbyt lekko, by Heinz Lindner miał kłopoty ze złapaniem tej piłki.

Austria – Polska 0:0 Rzut rożny dla Polski.

Austria – Polska 0:0 Pierwsza groźna sytuacja Polaków, ale gospodarze zdołali przejąć piłkę po zagraniu Arkadiusza Milika.

Austria – Polska 0:0 Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Davida Alaby. Po chwili kolejny, bo polscy obrońcy wybili dośrodkowanie Floriana Grillitscha.

Austria – Polska 0:0 Dobra akcja Austriaków, Marko Arnautovic jednak źle trafił w piłkę i polscy obrońcy zablokowali jego strzał.

Austria – Polska 0:0 Polacy ruszyli z kontrą, ale gospodarze zatrzymali ją ok. 30 metrów przed bramką.

Austria – Polska 0:0 Wojciech Szczęsny tym razem interweniował po strzale Davida Alaby.

Austria – Polska 0:0 Wojciech Szczęsny po raz pierwszy w tym meczu zmuszony do interwencji po strzale Marcela Sabitzera.

Austria – Polska 0:0 Rzut rożny dla Polski. Martin Hinteregger wybił piłkę głową po dośrodkowaniu w pole karne.

Austria – Polska 0:0 Przewaga gospodarzy w pierwszych minutach. Polacy trochę nerwowo rozpoczęli to spotkanie.

Austria – Polska 0:0. Austriacy zaatakowali, ale w pierwszych minutach nie stworzyli zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

Austria – Polska 0:0. Rozpoczął się pierwszy mecz reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020!

Austria: [1] Heinz Lindner – [22] Stefan Lainer, [4] Martin Hinteregger, [3] Aleksandar Dragovic, [11] Maximilian Woeber – [20] Valentino Lazaro, [10] Florian Grillitsch, [9] Marcel Sabitzer, [14] Julian Baumgartlinger (kapitan), [8] David Alaba – [7] Marko Arnautovic. Trener: Franco Foda.

Polska: [1] Wojciech Szczęsny – [19] Tomasz Kędziora, [5] Jan Bednarek, [15] Kamil Glik, [18] Bartosz Bereszyński – [11] Kamil Grosicki, [14] Mateusz Klich, [10] Grzegorz Krychowiak, [20] Piotr Zieliński – [7] Arkadiusz Milik, [9] Robert Lewandowski (kapitan). Trener: Jerzy Brzęczek.

Sędzia: Anastasios Sidiropoulos (Grecja).

Czas na hymny obu państw!

Ernst-Happel-Stadion: Arena meczu Austria - Polska to jeden z najsłynniejszych stadionów w Europie

Wiedeński Ernst-Happel-Stadion, gdzie w czwartek Austria podejmie Polskę w eliminacjach Euro 2020, to jeden z najsłynniejszych obiektów piłkarskich w Europie. Jest również częścią historii polskiego futbolu. Nawet tej nowszej, o czym świadczy logo PZPN na kolumnie pod trybunami. Z racji rozgrywanych m.in.

Transmisja meczu Austria - Polska w Polsacie Sport. Komentują Mateusz Borek i Artur Wichniarek. Początek o godzinie 20:35.

Świerczewski: Austriacy to nie Niemcy ani Hiszpanie. Możemy pokusić się o zwycięstwo!

Już nie dni, a godziny dzielą reprezentację Polski od pierwszego meczu eliminacji Euro 2020. Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Austriakami. Do Wiednia przyleciał również były pomocnik reprezentacji Polski Piotr Świerczewski. - Austriacy to jednak nie Niemcy ani Hiszpanie. Możemy pokusić się spokojnie o zwycięstwo - ocenił.

Wichniarek: To zupełnie inna reprezentacja niż jesienią. Piłkarze stanowią o sile swoich klubów

Mamy bardzo dobre pokolenie. To zupełnie inna reprezentacja niż jesienią 2018. Ci sami zawodnicy grają w swoich klubach i stanowią o sile swoich zespołów. To duży plus - powiedział Artur Wichniarek przed meczem eliminacji Euro 2020 Austria - Polska. W Wiedniu w składzie reprezentacji Polski zabraknie debiutantów.

Austria - Polska: Brzęczek podał skład!

Selekcjoner Jerzy Brzęczek odkrył karty przed meczem Austria - Polska w eliminacjach Euro 2020! Od pierwszej minuty zagrają między innymi Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski. Brzęczek postawił na następującą jedenastkę: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski.

Austria - Polska: Prognozowany skład Biało-Czerwonych

Jakim składem drużyna Jerzego Brzęczka rozpocznie mecz z Austrią w eliminacjach Euro 2020? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu kibiców. Dziennikarz Polsatu Sport Roman Kołtoń zna odpowiedź! - Na dziewięćdziesiąt dziewięć procent mogę podać skład - zaznaczył Kołtoń.

Pierwszy mecz eliminacji Euro 2020 przyniósł sporą sensację. Kazachstan pewnie pokonał na własnym terenie Szkocję 3:0. Skrót meczu Kazachstan – Szkocja:

El. Euro 2020: Niespodzianka w nowej stolicy! Kazachstan rozbił Szkocję (WIDEO)

Na rozpoczęcie eliminacji Euro 2020 doszło do niespodzianki w grupie I! Przed meczem szanse Kazachstanu i Szkocji oceniano podobnie z małym wskazaniem na Brytyjczyków, jednak gospodarze zagrali koncertowo i rozbili rywali aż 3:0! Do starcia Kazachstanu ze Szkocją doszło w Nursułtanie, chociaż wielu kibiców dużo lepiej kojarzy nazwę Astana.

Witamy w relacji na żywo z meczu Austria – Polska, którym polscy piłkarze zainaugurują zmagania w eliminacjach Euro 2020. Początek spotkania o godzinie 20.45.