El. Euro 2020: Kazachstan - Szkocja. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
El. Euro 2020: Kazachstan - Szkocja. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP/EPA

Eliminacje Euro 2020 rozpocznie czwartkowy mecz grupy I Kazachstan - Szkocja, który rozpocznie się już o godzinie 16.00. Choć gospodarze tego spotkania nie zaliczają się do europejskiej czołówki, to na swoim boisku potrafią sprawić niespodziankę. Przekonali się o tym m.in. Polacy, którzy eliminacje do Mundialu w Rosji, rozpoczęli od remisu na Astana Arenie 2:2. Transmisja meczu Kazachstan - Szkocja w Polsacie Sport od godziny 15.50.

Reprezentacja Szkocji dawno nie gościła na wielkim turnieju piłkarskim. Ostatnio miało to miejsce 21 lat temu, gdy awansowała do mistrzostw świata we Francji. Spragnieni sukcesów szkoccy kibice i piłkarze liczą, że eliminacje do Euro 2020 będę dla nich udane. Ekipa Alexa McLeish'a nie powinna więc sobie pozwolić na wpadkę w inauguracyjnym meczu w Kazachstanie. To będzie pierwszy w historii mecz pomiędzy reprezentacjami tych krajów.

 

- Awans byłby dla nas wielkim świętem - powiedział selekcjoner reprezentacji Szkocji w wywiadzie dla BBC. Choć jego umowa z federacją tego kraju obowiązuje obowiązuje do zakończenie Euro 2020, to trener wybiega myślami aż do mistrzostw świata w 2022, które rozegrane będą w Katarze.

 

- Wierzymy, że zagramy w obu tych turniejach - oznajmił McLeish.

 

Już pierwsze z dwóch postawionych przed Szkotami zadań wydaje się bardzo trudne. W grupie I mają bowiem bardzo silnych rywali, Belgię i Rosję. Prawdopodobnie pomiędzy tą trójką rozegra się walka o awans do Euro 2020, tym bardziej może być bolesna strata punktów w spotkaniach z takimi przeciwnikami jak Kazachstan, czy rywalizujące w tej samej grupie Cypr i San Marino.

 

W sześciu kolejnych spotkaniach Kazachowie strzelali przynajmniej jednego gola. Wygrywają 75 procent spotkań, w których obejmują prowadzenie 1:0. Szkocki szkoleniowiec przestrzega więc przed lekceważeniem przeciwnika, zdając sobie sprawę, że odrabianie strat, może okazać się wyjątkowo trudne.

 

Transmisja meczu Kazachstan - Szkocja od godziny 15.50 w Polsacie Sport.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze