El. Euro 2020: Świetna druga połowa Irlandii Północnej. Wyspiarze lepsi od Estonii

Piłkarze Irlandii Północnej wygrali z Estonią 1:0 na inaugurację eliminacji Euro 2020. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Windsor Park w Belfaście musieli jednak poczekać do drugiej połowy. W 56 minucie po podaniu Kyle'a Lafferty'ego trafił Niall McGinn. Kwadrans przed końcem wynik ustalił Steven Davis, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na George'u Saville'u.

Irlandia Północna - Estonia 2:0 (0:0)

Bramki: McGinn 56, Davis 75 (k)

Irlandia Północna: Bailey Peacock-Farrell - Stuart Dallas, Craig Cathcart, Jonny Evans, Jamal Lewis - Paddy McNair, Steven Davis, George Saville - Niall McGinn (84. Conor McLaughlin), Kyle Lafferty (76. Josh Magennis), Jordan Jones (81. Shane Ferguson)

Estonia: Sergei Lepmets - Nikita Baranov, Joonas Tamm, Madis Vihmann - Artur Pikk - Mattias Kait, Artjom Dmitrijev (85. Rauno Sappinen), Karol Mets, Henrik Ojamaa (69. Konstantin Vassiljev), Taijo Teniste - Henri Anier (76. Sergei Zenjov)