Legenda rosyjskiej siatkówki kończy karierę

Siatkówka
Legenda rosyjskiej siatkówki kończy karierę
fot. PAP

Po meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Treflem Gdańsk Aleksiej Wierbow ogłosił, że po upływającym sezonie zakończy karierę. Libero Zenitu Kazań obejmie stery w reprezentacji Rosji "B", która weźmie udział w letniej Uniwersjadzie.

To z pewnością jedna z najtrudniejszych decyzji w karierze sportowca. Wierbow po 21 latach spędzonych na boisku zapowiedział koniec kariery.

 

- Jeśli mam być szczery, to dla mnie bardzo trudne. Takie mecze, jak ten z Treflem, dają ogromną radość, ale to tylko fragment sezonu. Aby osiągnąć taki sukcesy trzeba bardzo dużo pracować, a to jest dla mnie coraz trudniejsze. Chciałbym zakończyć w dobrym stylu. Mam już cel, do którego zmierzam. Mogę to powiedzieć oficjalnie, za dwa miesiące kończę karierę - powiedział.

 

Po krótkim odpoczynku Wierbow zostanie trenerem drugiej reprezentacji Rosji, która wystąpi na letniej Uniwersjadzie. Pierwszy zespół, prowadzony przez Tumoasa Sammelvuo, będzie rozgrywał w tym czasie mecze Ligi Narodów.

 

Jeden z najlepszych libero na świecie rozegrał 211 spotkań w barwach reprezentacji Rosji. To siódmy wynik w historii. Dwukrotnie zdobył ze "Sborną" mistrzostwo olimpijskie (2004, 2008), wygrał mistrzostwa Europy i Ligę Światową (2013).

 

Jest również niezwykle utytułowany na szczeblu klubowym. Trofea zdobywał z Zenitem Kazań i Biełogorie Biełgorod. W roku 2017 wywalczył klubowe mistrzostwo świata, czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów (2004, 2016, 2017, 2018), trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Rosji. W swoim siatkarskim CV ma także osiem Pucharów Rosji.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie