Mika: Każdy z nas powinien u siebie szukać wad

Siatkówka
Mika: Każdy z nas powinien u siebie szukać wad
fot. Cyfrasport

Mateusz Mika przyznał, że 7. miejsce na koniec fazy zasadniczej w ekstraklasie i brak szans na walkę o medale są rozczarowujące dla siatkarzy Asseco Resovii. - Każdy z nas powinien zacząć od siebie i u siebie szukać wad - zaznaczył przyjmujący rzeszowskiej drużyny.

Resovia zaliczyła wiele słabszych występów w tym sezonie i przez kilkanaście kolejek okupowała dolne rejony tabeli. W lutym zespół z Podkarpacia przełamał kryzys i odniósł kilka efektownych zwycięstw. Pozwoliło mu to awansować o kilka miejsc. Fazę zasadniczą zakończyli wygraną z Cerrad Czarnymi Radom 3:1, ale wiadomo, że w kończącej się w niedzielę części sezonu zajmą siódmą pozycję. W play off o medale walczyć będzie sześć czołowych ekip.

 

- Nikt wśród zawodników, działaczy czy kibiców nie jest tym na pewno usatysfakcjonowany i chcieliśmy przynajmniej tę rundę zakończyć w dobrym stylu i to się udało. Teraz jeszcze mamy rywalizację z GKS-em Katowice o siódme miejsce. Przed sezonem nie na to liczono, jeśli chodzi o nasz zespół, ale postaramy się zakończyć rozgrywki zwycięstwami - zaznaczył cytowany na stronie PlusLigi Mika.

 

Na pytanie, dlaczego jego drużyna tak słabo prezentowała się w rozgrywkach 2018/19 odparł, że ma swoje przemyślenia.

 

- Mam kilka swoich przemyśleń. Myślę, że przede wszystkim każdy z nas, łącznie ze mną, powinien zacząć od siebie i u siebie szukać wad. Zdaję sobie sprawę, że nie miałem tego sezonu najlepszego, to tak delikatnie mówiąc. Każdy z nas ma na pewno swoje przemyślenia i jak ktoś chce się z nimi podzielić, to tak zrobi - zastrzegł 28-letni siatkarz.

 

Przyjmujący często w tym sezonie zmagał się z kłopotami zdrowotnymi.

 

- Nie chcę za bardzo mówić na ten temat, bo przez ostatnich kilka lat cały czas rozmawiam o zdrowiu i wyczerpał mi się limit ciekawych odpowiedzi na ten temat - podkreślił.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie