Polska U21 zremisowała z rówieśnikami z Anglii! Cudowny gol Szymańskiego

Reprezentacja Polski U21 zremisowała w Bristol z Anglią 1:1 w meczu towarzyskim. Obie drużyny przygotowują się do mistrzostw Europy. Gola dla Biało-Czerwonych strzelił Sebastian Szymański, odpowiadając na trafienie Dominika Calverta-Lewina.

Reprezentacja Polski do lat 21 rozpoczęła przygotowania do zbliżających się mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu we Włoszech i San Marino. W czwartkowy wieczór rywalem piłkarzy Czesława Michniewicza byli Anglicy, czyli jeden z faworytów zbliżającego się turnieju.

Obaj selekcjonerzy nie mogli skorzystać z zawodników powołanych do pierwszej reprezentacji. Michniewicz musiał radzić sobie bez Roberta Gumnego oraz Szymona Żurkowskiego. Ponadto kontuzje wykluczyły z gry Kamila Pestkę oraz Pawła Bochniewicza. Z kolei Aidy Boothroyd nie mógł skorzystać z usług Calluma Hudsona-Odoia.

Lepiej zaczęli Anglicy. Błąd popełnił Mateusz Wieteska, który nie zdołał przeciąć podania Jaya Dasilvy do Reissa Nelsona. Reszta potoczyła się szybko. Nelson wpadł w pole karne, minął Kamila Grabarę i jeszcze zdążył wyłożyć piłkę Dominikowi Calvertowi-Lewinowi. Snajper Evertonu z najbliższej odległości trafił do siatki.

Biało-Czerwoni odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. W tym wypadku nie popisał się bramkarz Angus Gunn, który zlekceważył Sebastiana Szymańskiego, który miał wykonywać rzut wolny z dalekiej odległości. Nie zdecydował się na ustawienie muru. Skrzydłowy Legii Warszawa postawił na strzał, a ten zamienił się w pięknego gola! Piłka wpadła prosto w okienko.

Anglicy spokojnie mogli mieć kilka bramek przewagi, ale świetnie prezentował się Grabara. Szczególnie parada po strzale Jonjoe Kenny'ego z 18. minuty mogła robić wrażenie.

Po przerwie Anglicy nie mieli może wielkiej przewagi, ale to oni dyktowali tempo gry. Mimo wszystko Adam Buksa mógł ich ukarać w 56. minucie. Kolejna akcja lewą stronę przyniosła sytuację bramkową, ale napastnika w ostatniej chwili powstrzymał Fikayo Tomori.

Koncentrację zachował również Grabara, który przez kilkanaście minut drugiej połowie nie miał może zbyt wiele pracy, ale w decydujących momentach utrzymywał koncentrację. W końcówce Anglicy przeszli do silniejszej ofensywy, ale brakowało im zimnej krwi. W ostatnich sekundach mogli nawet przegrać, lecz Karol Świderski nie wykorzystał sytuacji po rzucie rożnym.

Anglia U21 - Polska U21 1:1 (1:1)

Bramki: Calvert-Lewin 13 - Szymański 34

Anglia: Angus Gunn - Jonjoe Kenny, Fikayo Tomori, Lloyd Kelly, Jay Dasilva - James Maddison, Kieran Dowell (80. Hamza Choudhury), Phil Foden (72. Tom Davies) - Ademola Lookman (72. Harvey Barnes), Dominic Calvert-Lewin (72. Dominic Solanke), Reiss Nelson (72. Demarai Gray).

Polska: Kamil Grabara – Karol Fila, Krystian Bielik, Mateusz Wieteska, Paweł Stolarski – Jakub Piotrowski, Patryk Dziczek, Bartosz Kapustka – Sebastian Szymański (80. Mateusz Wdowiak), Adam Buksa (73. Karol Świderski), Konrad Michalak (62. Damian Gąska).