PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Kuzminy w Oslo, Hojnisz na 13. miejscu

Anastasiya Kuzmina wygrała ostatni w tym sezonie sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata. Reprezentująca Słowację Rosjanka wywalczyła też małą Kryształową Kulę za tę konkurencję. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła w czwartek 13. miejsce.

Kuzmina zwyciężyła mimo jednego niecelnego strzału. Uzyskała 21,2 s przewagi nad Niemką Franziską Preuss i 25,1 nad Słowaczką Pauliną Fialkovą. Preuss i Fialkova były na strzelnicy bezbłędne.

"Na czysto" strzelała też Hojnisz, tyle że nie najlepiej tego dnia biegała. Była wolniejsza od Kuzminy o 1.03,5. Polka w dalszym ciągu walczy o miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ.

Obecnie jest w zestawieniu dziewiąta, ma 533 punkty - sześć straty do ósmej Norweżki Ingrid Landmark Tandrevold. Z kolei za plecami ma trzy Niemki - Denise Herrmann - 514, Preuss - 508 i Laurę Dahlmeier - 500. Do końca sezonu pozostały dwa biegi, w który można wywalczyć maksymalnie 120 pkt.

Kinga Zbylut zajęła 82., a Kamila Żuk - 85. miejsce. Żadna z nich nie zakwalifikowała się do sobotnich ani niedzielnych zawodów i nie wystąpi już w tym sezonie w Pucharze Świata.

Na piątek na godzinę 16.15 zaplanowano sprint mężczyzn na 10 km. W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę - biegi ze startu wspólnego.