El. Euro 2020: Hat-trick Sterlinga! Anglia rozbiła Czechów

Anglia z przytupem rozpoczęła eliminacje mistrzostw Europy 2020. W meczu 1. kolejki grupy A gracze Garetha Southgate'a rozbili Czechów 5:0. Trzy gole strzelił Raheem Sterling.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Artura Soaresa Diasa piłkarze obu drużyn uczcili pamięć zmarłego legendarnego bramkarza Gordona Banksa. Później na boisku dominowali Anglicy, którzy jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. Najpierw podanie Jadona Sancho wykorzystał Raheem Sterling, a następnie rzut karny wykorzystał Harry Kane.

W drugiej połowie skrzydłowy Manchesteru City skompletował hat-trick. Co ciekawe, do tego spotkania miał na koncie... cztery trafienia dla reprezentacji Anglii!

Wynik ustalił w samej końcówce Tomas Kalas, który pechowo trafił do własnej siatki.

Anglia wygrała 5:0, w kadrze zadebiutowali Declan Rice oraz Callum Hudson-Odoi. To był dobry wieczór dla podopiecznych Garetha Southgate'a.

Anglia - Czechy 5:0 (2:0)

Bramki: Sterling 24, 62, 68, Kane 45+2, Kalas 84 (s)

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Michael Keane, Harry Maguire, Ben Chilwell - Dele Alli (63. Declan Rice), Eric Dier (17. Ross Barkley), Jordan Henderson - Jadon Sancho, Harry Kane, Raheem Sterling (70. Callum Hudson-Odoi).

Czechy: Jiri Pavlenka - Pavel Kaderabek, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Filip Novak - Tomas Soucek, David Pavelka - Theodor Gebre Selassie, Vladimir Darida (67. Lukas Masopust), Jakub Jankto (46. Matej Vydra) - Patrik Schick (82. Milan Skoda).

Żółte kartki: Kaderabek.