El. Euro 2020: Jest decyzja ws. występu Zielińskiego i Bednarka w meczu z Łotwą

Piłka nożna

Urazy, które Piotr Zieliński i Jan Bednarek odnieśli w czwartkowym meczu z Austrią w Wiedniu (wygranym 1:0) okazały się niegroźne. Gra obydwu w niedzielnym meczu reprezentacji Polski z Łotwą w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 nie jest wykluczona.

„Jan Bednarek i Piotrek Zieliński przeszli badania diagnostyczne po urazach odniesionych we wczorajszym meczu. Urazy, choć bolesne, nie okazały się poważne w skutkach. Sztab medyczny kadry czyni wszelkie starania, aby obaj zawodnicy byli gotowi do gry w niedzielę” – napisał na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

Zieliński opuścił boisko w 59. minucie, po tym jak upadł na murawę. Doznał stłuczenia stawu krzyżowo-biodrowego. Z kolei Bednarek doznał stłuczenia mięśnia czworogłowego. Oba urazy są bolesne, ale nie wykluczają zawodników z gry w niedzielnym meczu z Łotwą na PGE Narodowym.

 

Przed południem na stadionie Polonii Warszawa ci piłkarze, którzy nie grali w czwartkowym spotkaniu oraz Michał Pazdan, który wszedł na boisko w końcówce, wzięli udział w treningu wyrównawczym. Zakończył się przed godz. 13.

 

W czwartek w Wiedniu reprezentacja Polski pokonała Austrię 1:0 po golu Krzysztofa Piątka w 68. minucie i udanie rozpoczęła eliminacje Euro 2020. W sobotę na PGE Narodowym odbędą się konferencje prasowe reprezentacji Polski i Łotwy, a dzień później rozegrany zostanie mecz pomiędzy obydwiema drużynami.

 

WYNIKI I TABELE EURO 2020

 

Wszystko o eliminacjach Euro 2020 TUTAJ.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze