El. Euro 2020: Mołdawia - Francja. Transmisja w Polsacie Sport News

Piłka nożna
El. Euro 2020: Mołdawia - Francja. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Na inaugurację eliminacji do Euro 2020 podopiecznych Alexandru Spiridona czeka prawdopodobnie najtrudniejszy mecz grupowy. Mołdawia podejmie bowiem obecnych mistrzów świata. Będzie to pierwszy pojedynek tych drużyn w historii. Transmisja meczu Mołdawia - Francja w Polsacie Sport News.

Reprezentacja Mołdawii, która powstała w wyniku rozpadu ZSRR, jeszcze nigdy w historii nie zakwalifikowała się do imprezy rangi mistrzowskiej. Najbliżej tego wyczynu piłkarze byli w swoim debiucie podczas eliminacji do Euro 1996. Wygrali wtedy dwa pierwsze mecze, ale ostatecznie z dziewięcioma punktami zajęli czwarte miejsce. Później najczęściej zajmowali miejsca w dole grupowych tabel. Teraz może być podobnie, jeśli przyjrzymy się ich rywalom. W swoim pierwszym meczu piłkarze Alexandru Spiridona zagrają z Francuzami. Czy mistrzowie świata pozbawią ich nadziei? Mołdawianie zaliczyli kiepski występ w Lidze Narodów, w której m.in. przegrali z Luksemburgiem.

 

Mistrzowie świata przystępują do eliminacji Euro jako faworyci grupy H. Francuzi zajęli drugie miejsce w silnej grupie Ligi Narodów. Przed "Trójkolorowymi" znaleźli się jednak Holendrzy i to oni zagrają w turnieju finałowym. Didier Deschamps, który na stanowisku selekcjonera jest od 2012 roku w dorobku ma dwa medale - złoto wywalczone na mundialu w Rosji oraz srebro z turnieju Euro 2016 we własnym kraju. Francuzi wielkie nadzieje w eliminacjach upatrują w osobie Kyliana Mbappe.

 

Transmisja meczu Mołdawia - Francja w Polsacie Sport News. Początek od godziny 20:35.


Wszystko o eliminacjach Euro 2020 TUTAJ.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze