Kibice wybrali. Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski został Piątek

Krzysztof Piątek został wybrany najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Austrii w głosowaniu czytelników Polsatsport.pl. Biało-Czerwoni pokonali w Wiedniu Austriaków 1:0. Piątek pojawił się na boisku w 59. minucie i potrzebował niewiele czasu, żeby zdobyć zwycięskiego gola.

Czytelnicy Polsatsport.pl zadecydowali, że najlepszym polskim piłkarzem przeciwko Austrii był napastnik AC Milan. Były gracz Cracovii wszedł na murawę w drugiej połowie i po niespełna dziesięciu minutach zdobył gola po strzale głową. Trafienie 23-latka zapewniło zwycięstwo Polsce, a dla urodzonego w Dzierżoniowie zawodnika była to druga bramka w pierwszej reprezentacji Polski. Piątek ma na swoim koncie 19 goli w Serie A i przewodzi w klasyfikacji Pucharu Włoch, w którym jak do tej pory strzelił 8 goli.

Według głosujących na wyróżnienie zasłużyli także Kamil Grosicki i Robert Lewandowski. Dobrą postawę w bramce zaprezentował Wojciech Szczęsny. Warty odnotowania jest również występ Tomasza Kędziory.

Popularny "Grosik" miał spory udział przy bramce Piątka. Pomocnik Hull City dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. Akcję zamykał Kędziora, która popisał się celnym strzałem i zmusił do interwencji bramkarza gospodarze. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Piątek, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Kilka ważnych interwencji zaliczył Szczęsny. Golkiper Juventusu Turyn grał pewnie i odpowiedzialnie na przedpolu swojej bramki. Rozgrywanie piłki i napędzanie akcji było atutem Roberta Lewandowskiego, który dobrze wspierał swoich partnerów zarówno w obronie, jak i w ataku.