LSK: Siatkarki Grota Budowlanych wygrały z Pałacem i są bliżej półfinału

Siatkówka

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź pokonały 3:0 (26:24, 25:22, 25:22) Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz w pierwszym meczu fazy play-off Ligi Siatkówki Kobiet rozgrywanym w Łodzi. Od półfinału rozgrywek dzieli je więc jedno zwycięstwo. Starcie rewanżowe zostanie rozegrane w czwartek 28 marca w Bydgoszczy.

Siatkarki Grota Budowlanych zakończyły rundę zasadniczą na czwartym miejscu w tabeli. Bydgoszczanki zgromadziły na swoim koncie o cztery punkty mniej, co pozwoliło im uplasować się o jedną lokatę niżej. Faworytkami wydawały się być łodzianki, lecz podopieczne Piotra Mateli niejednokrotnie sprawiały w tym sezonie niespodzianki.

 

Początek pierwszej partii stał pod znakiem bloku. Obie ekipy popisywały się grą w tym elemencie zdobywając pierwsze punkty. Gospodynie szybko uzyskały bezpieczną czteropunktową przewagę (8:4). Zmusiło to szkoleniowca Pałacu do interwencji, która przyniosła zamierzony efekt. Przyjezdne zdołały doprowadzić do wyrównania (10:10), a potem nawet wyszły na prowadzenie (17:14). Nie wytrzymały jednak presji i zaczęły popełniać proste błędy, jak nieczyste odbicie, czy niedokładne przyjęcie. Wysoka skuteczność głównie Brakocevic, w końcówce pozwoliła łodziankom wygrać 26:24.

 

Po zmianie stron siatkarki Błażeja Krzyształowicza równie szybko osiągnęły trzypunktowe prowadzenie. Nawet na moment nie dały rywalkom zniwelować przewagi. Łodzianki grały bardzo pewnie i dopisały do swojego konta zwycięstwo w kolejnym secie 25:22.

 

W trzeciej odsłonie tradycyjnie już gospodynie wygrywały trzema punktami (4:1). Tym razem jednak tak łatwo im nie poszło, bo Pałacanki wróciły do gry (6:6). Zaczęły blokować Magdalenę Stysiak, nieco lepiej poczynały sobie w ofensywie, a to dało im prowadzenie 9:6. W odpowiednim momencie na zagrywce pojawiła się Brakocevic i wyprowadziła swój zespół z chwilowego dołka. Łodzianki prowadziły już 20:14, lecz siatkarki z Bydgoszczy odrobiły straty na 19:20. W końcówce ekipa Mateli popełniła jednak zbyt wiele błędów, co przepłaciła porażką 22:25.

 

Grot Budowlani Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

 

Grot Budowlani: Femke Stoltenborg, Magdalena Stysiak, Małgorzata Śmieszek, Jovana Brakocevic-Canzian, Anna Bączyńska, Jaroslava Pencova, Maria Stenzel (L) oraz Julia Twardowska, Gabriela Polańska, Oliwia Urban

 

Pałac: Magdalena Mazurek, Patrycja Polak-Balmas, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Joanna Kuligowska (L) oraz Monika Fedusio

 

MVP: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź)

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze