EBL: Polpharma Starogard Gdański - King Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: Polpharma Starogard Gdański - King Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Obie drużyny rozegrały w środę bardzo emocjonujące spotkania, a teraz pora na bezpośrednie starcie - ważne w kontekście walki o play-off Energa Basket Ligi. Transmisja meczu Polpharma Starogard Gdański - King Szczecin od 12:30 w Polsacie Sport.

 Starogardzianie rozegrali zaskakująco dobre spotkanie w Gdyni. Dlaczego ich postawa była niespodziewana? Ponieważ musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Justina Bibbinsa - lidera tej ekipy. Mimo tego Polpharma potrafiła bardzo długo utrzymywać prowadzenie i dopiero po świetnym zrywie Jamesa Florence’a w końcówce musiała musiała uznać wyższość Arki - 80:86.

 

Ostatni mecz Kinga był trochę inny - to zawodnicy prowadzeni przez trenera Łukasza Bielę (ciągle zastępuje Mindaugasa Budzinauskasa) byli stroną przeważającą, ale tylko do… czwartej kwarty. GTK w tej części meczu nie tylko odrobiło straty, ale wyszło też na prowadzenie! W końcówce dzięki trójce Desmonda Washingtona byli w lepszej sytuacji, ale późniejsze trafienie Taurasa Jogeli dało zwycięstwo szczecinianom - 92:91.

 

Na pewno warto będzie się przyjrzeć rywalizacji rozgrywających: Paweł Dzierżak kontra Jakub Schenk. Zawodnik Polpharmy przy kontuzji Bibbinsa (klub zapowiada jego powrót w sobotę, ale nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji) jest właściwie jedynym zawodnikiem na tę pozycję, ale w starciu z Arką pokazał, że może grać długo i dobrze - jego asysty są naprawdę efektowne! Teraz zagra przeciwko Schenkowi, byłemu zawodnikowi zespołu ze Starogardu Gdańskiego, który z sezonu na sezon rozwija się coraz bardziej. Starcie z GTK było dla niego wyjątkowe - zanotował aż 15 asyst, a zabrakło tylko dwóch zbiórek, aby mógł cieszyć się z triple-double!

 

Do gry po kontuzji wrócił niedawno Thomas Davis i pokazuje, że jest w bardzo dobrej formie. Szybko może stać się ponownie główną opcją w ofensywie drużyny trenera Artura Gronka. Teraz nie będzie miał jednak łatwego rywala. Tauras Jogela jest świetny przede wszystkim w ataku i w stosunku do poprzedniego sezonu poprawił m.in. skuteczność z dystansu. Nie ma problemu z oddawaniem kluczowych rzutów, co udowodnił m.in. w starciu z ekipą z Gliwic.

 

Trzeba będzie również obserwować walkę pod koszami, gdzie silny Adam Kemp sprawdzi możliwości niezłego technicznie Martynasa Sajusa. Na pewno bardzo ważne będzie też starcie Tre Busseya z Pawłem Kikowskim, czyli uczestników Aerowatch Konkursu Rzutów za 3 Punkty podczas ostatniego Suzuki Pucharu Polski w Warszawie.

 

WYNIKI I TABELA ENERGA BASKET LIGI

 

Transmisja meczu Polpharma Starogard Gdański - King Szczecin od godziny 12:30 w Polsacie Sport.

AŁ, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie