El. Euro 2020: Włochy pewnie pokonały Finlandię

Reprezentacja Włoch nie dała szans Finlandii, pewnie pokonując ją 2:0. 70 minut na boisku przebywał pomocnik Legii Warszawa Kasper Hamalainen. Po pierwszej kolejce Włosi i Grecy wspólnie prowadzą w grupie J.

W Udine Włosi byli zdecydowanymi faworytami. Pomimo przegranych eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji, obowiązkiem „Azzurich” jest awans z pierwszego miejsca w grupie J. W sobotni wieczór wszyscy oczekiwali łatwego zwycięstwa podopiecznych Roberto Mancini’ego.

Włochy lepiej rozpoczęły mecz, dłużej utrzymując się przy piłce pod polem karnym rywala. Wynikiem dominacji była bramka zdobyta już w 7. minucie. Nicolo Barela otworzył wynik meczu ładnym strzałem z woleja. Goście nie potrafili zerwać się do ataku po straconym golu. Do przerwy nie oddali celnego strzału na bramkę.

W drugiej połowie dominacja gospodarzy trwała w najlepsze. Ich posiadanie piłki rosło, a liczne ataki na bramkę Finlandii musiały przynieść następne gole. Tak też się stało. Gola po kontrataku na 2:0 strzelił Moise Kean, który wykorzystał podanie od Ciro Immobile. Przewagę Włoch dobrze oddaje fakt, że Gianluigi Donnaruma interweniował po strzale na bramkę pierwszy raz w 89. minucie.

Włoscy kibice więcej goli nie zobaczyli. Gospodarze są liderami grupy J wraz z Grecją, która również wygrała swój mecz stosunkiem dwóch bramek. W następnym starciu eliminacji Italia zmierzy się z drużyną Liechtensteinu.

Włochy – Finlandia 2:0 (1:0)

Bramki: Barella 7, Kean 74

Włochy: Gianluigi Donnarumma – Cristiano Piccini, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Cristiano Biraghi (90+1. Leonardo Spinazzola) – Nicolo Barella, Jorginho, Marco Verratti (86. Nicolo Zaniolo) – Moise Kean, Ciro Immobile (74. Fabio Quagliarella), Federico Bernardeschi

Finlandia: Lukas Hradecky – Juha Pirinen, Paulus Arajuuri, Sauli Vaelsaenen, Joona Toivio, Albin Granlund (90. Pyry Soiri) – Glen Kamara, Tim Sparv, Robin Lod – Kasper Hamalainen (70. Lassi Lappalainen) – Teemu Pukki (83. Rasmus Karjalainen)